Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

It-budgetten stijgen in 2023

30 september 2022 - 10:09ActueelInnovatie & TransformatieSpiceworks
William Visterin

Ondanks de recessievrees zijn de meeste bedrijven van plan de it-budgetten volgend jaar te verhogen. Bijna niemand verlaagt. Het Covid-19-effect speelt hierin een rol.

Dat concludeert Spiceworks Ziff Davis (SWZD) in zijn ‘2023 State of IT-rapport‘, dat recent is uitgebracht. Van de bijna duizend ondervraagde it-aankopers uit de VS en Europa zegt 83 procent zich zorgen te maken over de gevolgen van een recessie in 2023 voor hun bedrijf. Desondanks zei iets meer dan de helft dat ze van plan zijn hun it-uitgaven in 2023 te verhogen, terwijl zes procent zei dat ze hun it-budget verlagen. Ook onder bedrijven die zich voorbereiden op bezuinigingen op hun algemene bedrijfsuitgaven in 2023, is nog een groot deel nog steeds van plan hun it-budgetten te verhogen.

Ongeveer veertig procent van de budgetverhogingen zal het gevolg zijn van inflatie, hoewel prijsstijgingen voor de respondenten slechts een secundaire overweging waren, aldus het rapport. In plaats daarvan worden it-budgetten vooral gepland rond de noodzaak om verouderde hardware te vervangen. Verder is er een hogere prioriteit voor it-projecten en voor beveiligingsproblemen.

Voordelen

Sinds de Covid-19-pandemie is alles veranderd, oppert Jim Rapoza, vp en hoofdanalist Aberdeen Strategy & Research, een dochterbedrijf van Spiceworks Ziff Davis, in een mededeling naar aanleiding van het rapport. ‘Bedrijven die tijdens de pandemie in technologie investeerden, zagen aanzienlijke voordelen’, aldus Rapoza. ‘Ze zagen verbeteringen op het gebied van prestaties, betrouwbaarheid en beveiliging. Er waren ook lagere totale it-kosten bij organisaties die hun infrastructuur moderniseerden – zelfs als dat aanvankelijk uit noodzaak was’, klinkt het.

‘De lessen die tijdens de eerste dagen van de pandemie zijn geleerd, liggen nog vers in het geheugen. Daarom zien die leiders it-investeringen en -flexibiliteit nu als een belangrijk onderdeel van hun toekomstige planning.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs