Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructuur

Delhaize krijgt snelste glasvezel van België

02 februari 2023 - 09:05ActueelCloud & InfrastructuurEurofiberProximus
Alfred Monterie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Delhaize krijgt als een van de eerste retailers een 40-Gigabit-glasvezelverbinding. Voor leverancier Eurofiber is het de krachtigste ‘dedicated glasvezel’-aansluiting die ooit in België is aangelegd. Met deze eigen private weg naar de cloud kan de supermarktketen verder digitaliseren en naar de cloud gaan.

Op middellange termijn is het de bedoeling om zelf geen datacenters meer te hosten, maar gebruik te maken van een datacenter in de cloud. Tevens kan Delhaize de eerste stappen zetten op weg naar realtime-retail. Zo valt te denken aan ‘slimme’ winkelrekken die doorgeven wanneer producten niet meer voorradig zijn en moeten worden aangevuld. Ook ontstaan allerlei mogelijkheden tot monitoring van vriesmeubelen en andere apparatuur waardoor minder energie wordt verspild.

Eurofiber is in België al op veel bedrijvenparken actief. Onlangs kondigde het bedrijf aan dit jaar nog eens 140 bedrijvenparken met een potentieel van ruim negenduizend bedrijven extra aan te sluiten op ‘dedicated glasvezel’. Petra De Sutter, minister voor Telecommunicatie, constateert dat de aanleg van glasvezel stilaan in een stroomversnelling raakt. Volgens haar is dat hard nodig want amper een vijfde van de gebouwen heeft een glasvezelverbinding. In Europa is dat gemiddeld de helft. De Eurofiber Groep is actief in België, Duitsland, Frankrijk en Nederland. Samen met Proximus zit het in Unifiber. 

Meer over

ArchiveringGlasvezelTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    werkplek
    Werkplek & Beheer

    Econocom start met beheer digitale werkplek in Nederland

    NetApp
    Cloud & Infrastructuur

    NetApp wil storage-bottleneck voor ai factories weghalen

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Broadcom vernietigt Europese cloudmarkt met VMware-praktijken’

    Cloud & Infrastructuur

    Ovhcloud breidt Belgisch partnernetwerk uit

    Cloud & Infrastructuur

    Stroomvraag datacenters in België loopt sneller op dan verwacht

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter in Lanaken moet internationale cloudklanten bedienen (en tot 1 miljard kosten)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs