Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Biden wil publieke consultatie over ChatGPT

12 april 2023 - 10:16ActueelInnovatie & TransformatieEuropese Unie
Alfred Monterie

Joe Biden wil een brede maatschappelijke discussie over ai-systemen zoals ChatGPT opstarten. De Amerikaanse president gelooft niet op voorhand dat deze tools gevaarlijk zijn, maar constateert dat vragen opdoemen over de impact ervan op de nationale veiligheid en het onderwijs. Zo'n publieke consultatie moet zich richten op vragen als ethiek en verantwoord ontwerp van ai-tools.

Biden realiseert zich dat aandacht nodig is voor ChatGPT als de snelst groeiende consumententoepassing in de geschiedenis met maandelijks meer dan honderd miljoen gebruikers. Ook Amerikaanse wetgevers willen discussie en studie over de maatschappelijke gevolgen hiervan.

De National Telecommunications and Information Administration vraagt om input omdat de tijd lijkt aangebroken voor regelgeving die leidt tot ‘verantwoordelijke ai’. Het bureau wil weten of er maatregelen zijn te nemen om zekerheid te bieden dat ai-systemen legaal, effectief, ethisch, veilig en anderszins betrouwbaar zijn.

Het Center for Artificial Intelligence and Digital Policy heeft de Amerikaanse consumentenorganisatie Federal Trade Commission gevraagd te voorkomen dat het bedrijf achter ChatGPT, OpenAI, nieuwe commerciële releases van GPT-4 uitgeeft, omdat het ‘bevooroordeeld, bedrieglijk en een risico voor de privacy en de openbare veiligheid’ is.

Overigens belooft OpenAI maatregelen te nemen die zorgen over de chatbot wegnemen. Ceo Sam Altman zei dat nadat de Italiaanse privacywaakhond Garante onlangs een verbod instelde op ChatGPT. OpenAI moet tijdelijk stoppen met het verwerken van persoonlijke informatie van Italiaanse gebruikers. Garante wil eerst onderzoeken of dit bedrijf de privacuregels van de Europese Unie schendt. Ook over de security van ChatGPT is veel te doen.

Meer over

ConsultingKunstmatige intelligentiePrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de veiligheidsrisico’s van ChatGPT

    Waarschuwing
    ActueelInnovatie & Transformatie

    WHO maant tot voorzichtigheid bij ai-gebruik

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs