Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Franse startup Mistral AI heeft wind in zeilen

14 juni 2023 - 08:32ActueelGovernance & PrivacyCollibraGoogleMetaNvidia
Alfred Monterie

De hype rond artificiële intelligence (ai) slaat over naar Europa. Mistral AI, een nieuw Frans bedrijf, heeft de wind flink mee. Amper een maand na zijn oprichting is 105 miljoen euro startgeld in het bedrijf uit Parijs gepompt. Zonder ook maar één product te hebben gemaakt, is de startup 240 miljoen euro waard.

De namen achter Mistral AI, voormalige onderzoekers van Google en Facebook-moeder Meta, waren voldoende om de belangstelling van investeerders te wekken. Medeoprichter en ‘président’ van Mistral AI, Arthur Mensch, komt van Google-dochter DeepMind.

Onder meer de Belgische familie Boël, die al in 1880 fabrieken opzette en via Sofina een waaier aan tech-bedrijven financiert zoals Collibra, steekt geld in Mistral AI. Ook de Franse miljardair Xavier Niel, bekend van de mobiele provider en internetserviceprovider Iliad (merknaam Free) doet mee. Verder is voormalig Google-ceo Eric Schmidt van de partij. Lightspeed Venture Partners dat ook investeerde in Stability AI, leidde de investeringsronde.

Deze investeerders geloven dat Europa kans maakt aan te haken in de ai-race die wordt geleid door de Verenigde Staten en China. Vooral Frankrijk heeft ambities. Mistral AI wordt gezien als een voorloper in het Europese ai-landschap. Het bedrijf uit Parijs wil naar eigen zeggen ‘de beste generatieve ai-modellen’ ontwikkelen en OpenAI naar de kroon steken.

Investeerders zijn dol op ai-bedrijven. Tech is mede daarom de enige sector die de koersen op Wall Street verder opdrijft. De beurswaarde van ai-chipmaker Nvidia doorbrak gisteren de barrière van duizend miljard dollar. Nvidia werd daarmee het zevende Amerikaanse bedrijf die een dergelijke status bereikt. Sinds het begin van het jaar is de koers van Nvidia 181 procent opgelopen.

Meer over

Kunstmatige intelligentieSocial media

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    ActueelData & AI

    Kort: Fujitsu schiet Japanse kunstschaatsers te hulp, Duits Craftview koopt Plenion (en meer)

    ActueelGovernance & Privacy

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    ActueelSecurity & Awareness

    Hoe Olivia en wachtwoord ‘123456’ McDonald’s in verlegenheid brachten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs