Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank

Rechter legt beslag op Proximus-miljoenen voor Edpnet

07 december 2023 - 10:44ActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek

Het gerecht in Dendermonde heeft beslag gelegd op de ruim twintig miljoen euro die telecomgroep Proximus in het voorjaar betaalde voor de overname van internetaanbieder Edpnet. De ingreep zou niets te maken hebben met de acquisitie zelf, maar houdt verband met het strafrechtelijk onderzoek naar de oprichter van Edpnet, Philip Deutz.

Dat meldt zakenkrant De Tijd. Edpnet, ooit een belangrijke concurrent van gevestigde namen als Proximus, Telenet en Orange Belgium, moest in 2022 uitstel van betaling aanvragen. Proximus, dat het bedrijf begin 2023 inlijfde, behoorde destijds tot de grootste schuldeisers.

Proximus had Edpnet in het voorjaar gekocht tijdens een verkoopprocedure onder toezicht van de ondernemingsrechtbank van Dendermonde. De 20,75 miljoen euro die Proximus betaalde is nu bevroren vanwege het strafonderzoek naar Philip Deutz, de oprichter van Edpnet. Inmiddels kent Edpnet een andere eigenaar; het bedrijf werd een maand geleden van Proximus overgenomen door Citymesh.

Rechtszaken

Er lopen vijf rechtszaken rond Edpnet en Deutz’ andere bedrijven in de vastgoed- en luchtvaartsector. Het gaat om zaken over faillissementen.

Deutz ontkent de beschuldigingen tegen hem. Hij en zijn familie klagen tegen De Tijd dat ze ten onrechte geviseerd worden en dat alles begon met het opzeggen door KBC van de kredieten aan hun bedrijven. Volgens hen gebeurde dat onrechtmatig. Er is een klacht ingediend bij de Hoge Raad. 

Het geld dat Proximus voor de overname van Edpnet neertelde, is in principe voor Deutz. Maar het is de vraag of er door het beslag en door de vele vorderingen op Edpnet nog iets van zal overblijven. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Succes
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ai en digitale soevereiniteit geven harde schijf een tweede adem

    Datacenter
    ActueelData & AI

    Ai-goudkoorts stuwt wereldwijde it-uitgaven

    ActueelGovernance & Privacy

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch 5G-netwerk gaat van 87 naar 99,9 procent

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlands Odin koopt Assyst, jonge Britse hackers gearresteerd (en meer)

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs