Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

SAP drukt cloud-only-strategie verder door

31 januari 2024 - 15:11ActueelCloud & InfrastructuurSAP
Alfred Monterie
Alfred Monterie

SAP verhoogt zijn inspanningen om klanten die aarzelen om naar de cloud over te gaan, toch tot deze stap te bewegen. De fabrikant van bedrijfssoftware probeert met kortingen en nieuwe diensten migraties naar de cloud een zet te geven.

Volgens de Duitse zakenkrant Handelsblatt is de leiding van SAP ontevreden over het tempo van de omschakeling. Vorig jaar bleek al dat vrij veel klanten liever on-premise willen blijven werken. Om die groep in beweging te brengen, kregen alleen de cloud-versies van S/4Hana bepaalde innovaties zoals artificial intelligence (ai). Ook modules die het bedrijven gemakkelijker maken om te rapporteren over hun impact op het milieu, bleven voorbehouden aan cloudgebruikers.

SAP kreeg daarom voor zijn cloud-only-strategie niet van alle klanten applaus. De Duitstalige gebruikersgroep DSAG vreest dat bedrijven die buiten ‘Rise with SAP’ een gehoste hyperscaler-implementatie gebruiken, hierdoor in de knel komen.

Vastbesloten

SAP is vastbesloten een overgang naar de cloud door te drukken. Daarvoor is een migratie- en moderniseringsprogramma opgetuigd. Dit programma vereenvoudigt ingewikkelde erp-migraties. Daarbij ligt de nadruk op standaardisering en het elimineren van data-silo’s en complexe processen. Zodra klanten naar de cloud zijn gemigreerd, neemt SAP het beheer op zich.

Verder belooft SAP een duidelijke route van voorbereiding tot ingebruikname. Dit geldt zowel voor bedrijven die SAP ERP Central Component (SAP ECC) als SAP S/4Hana gebruiken. Het pakket omvat digitale tools en ondersteuning, alsmede nieuwe diensten en incentives voor een overstappen naar ‘Rise with SAP’.

De leverancier komt met een tijdelijke aanbieding die de kosten van migratie met maximaal vijftig procent kan verlagen en de time-to-value kan verkorten. Tot eind dit jaar ontvangen klanten (ECC en S/4Hana) die overstappen op ‘Rise’ of ‘Grow’ tegoeden die zij kunnen gebruiken voor onderhoud, cloudservices of cloud-abonnementen. Alle implementaties volgen de Rise with SAP-methode. Voor klanten die meer tijd nodig hebben om hun volledige migratie te voltooien, introduceert SAP de S/4Hana Cloud Safekeeper-service, bedoeld voor klanten die ‘Rise’ gebruiken en overstappen naar klantspecifiek onderhoud voor oudere versies van SAP S/4Hana.

Meer over

cloud

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kevlinx en Colt zetten in op ai-datacenter in Brussel

    Groen licht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs