Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Europa samenwerking

Europees geld voor cyberbeveiliging kmo’s

02 februari 2024 - 13:223 minuten leestijdActueelOverheidEuropese Commissie
William Visterin

De Europese Commissie heeft het nieuwe samenwerkingsverband Cyssme opgenomen in haar financieringsprogramma Digitaal Europa. Er is een subsidiebudget van ongeveer twintigduizend euro per bedrijf of organisatie beschikbaar. Circa driehonderd bedrijven komen in aanmerking.

Cyssme (Cybersecurity & Data Protection for Small, Medium and Micro Enterprises; spreek uit als ‘Kiss me’). krijgt een mandaat van drie jaar met bijhorend subsidiepakket om de cyberbeveiliging van Europese kmo’s te helpen verbeteren. Cross-Border Commerce Europe, LSEC, Unizo en verschillende Belgische it-bedrijven liggen mee aan de basis van Cyssme.

De partners zijn er naar eigen zeggen van overtuigd dat Europa over alle technologie beschikt om kmo’s te beschermen, maar dat het schort aan bewustzijn en een ondersteuning op maat. ‘Een one-size-fits-all aanpak voor cyberweerbaarheid werkt niet en ook zelfonderzoek door de kmo’s resulteert niet altijd in accurate en deskundige beveiliging’, vindt initiatiefnemer Ulrich Seldeslachts van LSEC. ‘We hebben een meer gerichte benadering nodig met een gepersonaliseerde aanpak per bedrijf.’

Drempel

Vele kmo’s zien cybersecurity als een drempel om te digitaliseren, aldus Seldeslachts. ‘Daarom zal Cyssme de behoeften en de vereisten afzonderlijk onderzoeken voor elke kmo die om ondersteuning vraagt aan de hand van een analyse van hun cyberbeveiliging en gegevensbescherming. Nadien volgt een duurzame ondersteuning met oplossingen op maat van de vastgestelde behoeften’, klinkt het

De focus van Cyssme ligt op kmo’s uit de sectoren technologie, industrie, retail en e-commerce. ‘Deze sectoren dragen bij aan een succesvolle digitale transformatie, arbeidsmobiliteit en productiviteit in Europa. Ook kmo’s uit andere sectoren zijn welkom, zeker in het kader van de relatief nieuwe NIS2-reglementering die bedrijven uit kritieke sectoren oplegt om zich beter te beveiligen.’

Subsidiebudget

Europese kmo’s die actief willen werken aan hun cyberveiligheid kunnen de diensten van Cyssme deels laten subsidiëren. Er is een subsidiebudget van ongeveer twintigduizend euro per bedrijf of organisatie beschikbaar. Het samenwerkingsverband vermoedt dat het daarmee een diensten zal kunnen aanbieden aan een driehonderdtal bedrijven, op basis van ruim zeven miljoen euro Europese fondsen die het ontving.

Een project van Cyssme kan starten met een intakegesprek en een eerste cyberbeveiligingsaudit door experts. Nadien volgt een uitgebreide maturiteitsassessment als basis voor optimalisaties. Cyssme wil vervolgens een meerlagig beveiligingssysteem ter beschikking stellen dat kmo’s nadien autonoom kunnen onderhouden.

In principe kunnen bedrijven met meer dan 250 medewerkers of meer dan vijftig miljoen euro geconsolideerde omzet geen beroep doen op Cyssme. Voor bedrijven die aan de NIS2-richtlijn moeten voldoen, zijn uitzonderingen mogelijk.

Elke kmo binnen de EU mag een aanvraag indienen, die door Cyssme beoordeeld wordt. ‘De finale selectie gebeurt op basis van de noden, de sector en het engagement dat de aanvrager wil aangaan.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch 5G-netwerk gaat van 87 naar 99,9 procent

    ActueelSecurity & Awareness

    Belang digitale soevereiniteit in Europese cybersecurity neemt toe

    ActueelData & AI

    Beltug waarschuwt voor versnippering in ai-regelgeving

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    ActueelOverheid

    Cobepa neemt meerderheid in Gentse softwaremaker Itineris

    AchtergrondOverheid

    Von der Leyen: geef deftech toegang tot ai-gigafabrieken

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs