Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Cohesity

Overname Veritas door Cohesity schudt databeschermingsmarkt op

09 februari 2024 - 19:413 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessCohesityVeritas
William Visterin

Cohesity neemt de databeschermings-activiteiten van Veritas Technologies over. De twee bedrijven waren al te duchten concurrenten en komen nu dus samen. Al verschillen ze grondig van elkaar, zowel in aanbod als in leeftijd.

Neem het laatste kwadrant van onderzoeksbureau Gartner bij de hand. Rechtsboven, bij de leiders, bevinden zich zes partijen. Naast het onvermijdelijke Veeam, Dell Technologies, Commvault en Rubrik staan ook Cohesity en Veritas vermeld. Of hoe de overname impact heeft in de markt. Het zijn twee marktleiders die samengaan.

Volgens de bedrijven heeft de gecombineerde entiteit naar verwachting een waardering van 7 miljard dollar en een jaarlijkse omzet van 1,6 miljard dollar. Het wordt geleid door Sanjay Poonen, ceo van Cohesity. Onder zijn leiding verwacht men daar dat de combinatie van de ai-gedreven technologie van Cohesity en het uitgebreide ip- en klantenbestand van Veritas het nieuwe bedrijf een sterke speler maakt in de markt voor gegevensbeveiliging en ai-platforms.

30 jaar verschil

Veritas en Cohesity visten dan wel in dezelfde vijver, toch verschillen ze grondig. Cohesity uit Californië biedt software die bedrijven gebruiken om een back-up van hun gegevens te maken en deze te herstellen in het geval van uitval. Het bedrijf brengt ook toepassingen voor het afweren van ransomware-aanvallen aan de man. Een van de nieuwste producten, clouddienst FortKnox die in 2022 werd gelanceerd, maakt een kopie van back-upbestanden en isoleert de data, zoals voor mogelijke hackers. Cohesity werd in 2013 opgericht en heeft sindsdien meer dan 650 miljoen dollar opgehaald bij investeerders.

Veritas is dan wel een concurrerende aanbieder van gegevensbescherming, maar zowat dertig jaar vóór Cohesity ontstaan. Deze geplande verkoop van de belangrijkste gegevensbeschermingsactiviteiten van het bedrijf is de laatste in een reeks reorganisaties die Veritas de afgelopen decennia doormaakte. In 2004 fuseerde Veritas nog met beveiligingsleverancier Symantec. Maar een tiental jaar later werkte het zich uit Symantec, ging het opnieuw opereren als onafhankelijk bedrijf. Veritas werd ook grotendeels overgenomen door privé-investeerder The Carlyle Group.

‘Complete chaos’

Samen hebben Cohesity en Veritas wereldwijd meer dan tienduizend klanten. ‘We zijn zeer toegewijd aan onze missie om de gegevens van de wereld te beschermen’, aldus Sanjay Poonen van Cohesity in een mededeling naar aanleiding van de overname. ‘Deze deal zal de snelheid en innovatie van Cohesity combineren met de wereldwijde aanwezigheid en installed base van Veritas.’

Zoals verwacht, is de concurrentie sceptischer. ‘Deze deal tussen Cohesity en Veritas kan een complete chaos creëren voor klanten’, stelt Sarv Saravanan, chief customer officer bij concurrent Commvault. ‘De uitdagingen op het gebied van platformintegratie en redundante productportfolio’s zouden nog jaren op zich kunnen laten wachten. Maar net nu cyberaanvallen steeds ernstiger en frequenter worden, is daar geen tijd voor.’

Meer over

Cybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    ActueelSecurity & Awareness

    VanRoey zet met overname Group K in op Limburg

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs