Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

IoT Community lanceert ‘fusie’ tussen gen-ai en iot

10 april 2024 - 12:59ActueelCloud & InfrastructuurSAS
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De IoT Community lanceert een nieuwe industriebrede categorie oplossingen op het snijvlak van generatieve ai (gen-ai) en het artificial internet of things (aiot). Hierdoor kan het industriële en grootzakelijke iot vleugels krijgen.

SAS, ClearBlade, SoftServe en Intellias behoren tot de grondleggers van het gen-aiot. Door artificiële intelligence (ai) te combineren met industriële systemen die via internet aan elkaar zijn gekoppeld, zijn problemen veel sneller op te lossen dan voorheen, is de verwachting.

Achter gen-aiot staat ‘s werelds grootste CxO-iot-gemeenschap met ruim 49.000 leden waaronder meer dan vijfhonderd vooraanstaande edge iot-aanbieders. Doel van gen-aiot is het potentieel van generatieve ai als snel opkomende technologie volledig te benutten. Gen-ai zoals ChatGPT stelt ‘smart machines’ in staat om intelligent gedrag te simuleren en zelf goede beslissingen te nemen met weinig of geen menselijke tussenkomst.

De IoT Community lanceert de website https://genaiot.net als thuisbasis voor GenAIoT. Deze nieuwe site moet gaan fungeren als een platform voor samenwerking, communicatie en het delen van hulpbronnen tussen de stakeholders op dit gebied. Dit doel valt te bereiken door de ontwikkeling van ‘best practices’, standaarden en richtlijnen voor gen-aiot. 

Veel wordt verwacht van het verticaal toepassen in industriesectoren zoals de maakindustrie, bevoorradingsketens en klantenservice. Gen-aiot richt zich op ‘foundation models’ en thema’s als natuurlijke taalverwerking, edge computing, computer vision, het trainen van grote taalmodellen (LLM’s), spraakherkenning, training en ‘inferencing’, synthesizering van data, gen-aiot-security, data interoperabiliteit en nog veel meer.

Meer over

gen-aiiot

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    ArcelorMittal en AWS bundelen krachten voor industriële automatisering

    Cloud & Infrastructuur

    DXC introduceert private-cloudoplossing voor gereguleerde sectoren

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Ai in cloudom­ge­vin­gen versnipperd en onzichtbaar voor se­cu­ri­ty­teams’

    Datacenter
    Cloud & Infrastructuur

    Vlaanderen zet datacenters achteraan bij schaarse netcapaciteit

    Het Albeda College migreert snel naar Windows 10
    Werkplek & Beheer

    Microsoft verlengt gratis Windows 10-updates voor consumenten tot 2027, bedrijven betalen wel

    Security & Awareness

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs