Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
[Foto/Afbeelding: Krivosheev Vitaly/Shutterstock.com]

AWS steekt 8 miljard in soevereine ‘euro-cloud’

16 mei 2024 - 13:25ActueelCloud & InfrastructuurAWS
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Amazon Web Services (AWS) investeert tot 2040 bijna acht miljard euro in een Europese soevereine cloud, speciaal ontworpen voor EU-klanten in sterk gereguleerde industrietakken en de publieke sector. Deze onafhankelijke AWS-cloud zal fysiek en logisch zijn gescheiden van bestaande AWS-regio’s.

Volgens ‘s werelds grootste cloud-aanbieder, die nog altijd voorligt op Microsoft, krijgen de gebruikers dezelfde beveiliging, beschikbaarheid en prestaties. Ook komen er extra keuzemogelijkheden om aan hun behoeften te voldoen zoals de locaties waar data worden opgeslagen en operationele autonomie. De plannen hiervoor werden vorig jaar oktober aangekondigd en zijn nu concreter gemaakt. AWS benadrukt dat deze cloud op afstand van de rest van het bedrijf wordt geplaatst. Lokaal personeel gaat het beheer doen.

De eerste ‘soevereine’ AWS-regio komt in de Duitse deelstaat Brandenburg. Deze cloud moet als voorbeeld dienen voor andere soevereine clouds die AWS in de EU wil vestigen. Alle Europese klanten kunnen in Brandenburg tegen eind 2025 terecht. Klanten en partners kunnen alvast applicaties hiervoor bouwen en deze later eenvoudig naar de soevereine cloud verplaatsen wanneer de eerste regio klaar is. Qua architectuur, dienstenaanbod en api’s zal er geen verschil zijn, zo heeft AWS in een blog aangekondigd.

Impuls

AWS verwacht dat cloud computing in Europa hiermee een extra impuls krijgt. Bovendien denkt AWS klanten te kunnen winnen die voorheen om redenen van regelgeving niet met de Amerikaanse cloudprovider in zee mochten gaan. Het AWS-partnernetwerk wordt hierdoor versterkt, aldus het bedrijf.

Verder kondigde AWS gisteren de benoeming van Matt Garman aan tot ceo van AWS. Hij volgt Adam Selipsky op. De clouddivisie is veruit de grootste winstmaker bij Amazon. In Amerika is AWS nog de grootste, maar in de Benelux leidt Microsoft. Azure profiteert van Microsofts hechte band met OpenAI, het leidende ai-bedrijf. Daar vertrekt overigens Ilya Sutskever, het ‘geweten’ van OpenAI die verantwoorde ai boven alles stelt. Sutskever was de voornaamste opponent van ceo Sam Altman. Deze laatste voert een sterk commerciële koers en wil zo veel mogelijk haast maken met de ontwikkeling van nieuwe ai-chatbots. Microsoft ondersteunt Altman daarin.

Sutskever is meer een wetenschapper met een sterk ontwikkeld moreel kompas. De groep ‘ethische preciezen’ waar hij het boegbeeld van was, lijkt de strijd bij OpenAI te hebben verloren. Meerdere medewerkers uit deze groep hebben OpenAI verlaten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Succes
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ai en digitale soevereiniteit geven harde schijf een tweede adem

    Datacenter
    ActueelData & AI

    Ai-goudkoorts stuwt wereldwijde it-uitgaven

    ActueelGovernance & Privacy

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Belgisch 5G-netwerk gaat van 87 naar 99,9 procent

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlands Odin koopt Assyst, jonge Britse hackers gearresteerd (en meer)

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs