Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Awareness

Computerstoring zorgt wereldwijd voor grote problemen

Storing cloud
19 juli 2024 - 10:48ActueelSecurity & AwarenessCrowdStrike
Rik Sanders

De wereldwijde computerstoring, waarschijnlijk veroorzaakt door een foutieve update van de software van beveiliger Crowdstrike, veroorzaakt in talloze landen grote problemen. Zo kunnen bij de NMBS online geen treintickets worden gekocht en is het in Nederland een chaos op luchthaven Schiphol. Vandaag gaan veel mensen op vakantie; er staan lange rijen voor de balies van luchtvaartmaatschappijen.

De hele wereld lijkt op dit moment getroffen te zijn door een – mogelijk – foutieve update vanuit Crowdstrike. De automatische update van het bedrijf lijkt niet te werken, waardoor computers met Microsoft-besturingssystemen niet opgestart kunnen worden en systemen vastlopen. De problemen begonnen in Australië, maar inmiddels komen de meldingen van falende systemen overal vandaan, blijkt bijvoorbeeld uit dit overzicht van de BBC.

Crowdstrike is een van de grootste cybersecuritybedrijven ter wereld, met grote bedrijven als klant. Het Amerikaanse bedrijf kondigde gisteren zijn nieuwe product CrowdStrike Falcon Complete Next-Gen MDR aan waarmee het naar eigen zeggen ‘een nieuwe standaard voor mdr – managed detection and response neerzet.’ 

Cyberexpert Dave Maasland (Eset) laat op X weten: ‘De gevolgen zijn enorm, it-systemen werken niet meer en organisaties hebben op dit moment een digitale hartstilstand. Dit doet denken aan 2017 waar dit toen werd veroorzaakt door een wereldwijde digitale aanval, dat lijkt dit keer niet het geval. Hoe vervelend dit ook is, dit is de wake-up call die we moeten gebruiken om wederom te beseffen dat onze digitale samenleving kwetsbaarheden bevatten die we aan zullen moeten pakken met elkaar.’

Meer over

Storing

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Hackers maken gegevens buiten van 31.000 rechtspersonen in Liechtenstein

    Governance & Privacy

    Meta duldt nudify-ads van vooraanstaande Chinese partner

    Security & Awareness

    Security-hoogstandje jubileumbadge DEF CON 34

    Security & Awareness

    TrendAI: nation-states zetten generatieve ai breder in bij cyberaanvallen

    Data & AI

    Wat je moet weten van de AI Act en de nieuwe transparantie-eisen

    Data & AI

    Grote ai-flater kost PwC reputatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs