Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

SAP presenteert CO2-boekhoudsysteem Green Ledger

18 december 2024 - 13:45ActueelSoftware InnovationSAP
Rik Sanders

SAP heeft een CO2-boekhoudsysteem ontwikkeld waarmee organisaties hun koolstofdioxide-emissies kunnen koppelen aan economische activiteiten, zoals vastgelegd in hun enterprise resource planning (erp)-softwareomgeving. Met dit systeem, SAP Green Ledger geheten, maken organisaties hun emissiedata integraal onderdeel van de bedrijfsvoering.

De oplossing, onderdeel van het SAP Sustainability-portfolio, toont emissies op het niveau van producten, diensten en afdelingen. Naast het monitoren hiervan maakt ‘groene grootboek’ ook planning en optimalisatie van de CO2-uitstoot mogelijk. Dit kan bijdragen aan het halen van duurzaamheidsdoelen, zoals netto nul-uitstoot, en het verbeteren van de financiële prestaties.

Met SAP Green Ledger wil SAP een standaard zetten in koolstofboekhouding. ‘Er zijn enorme investeringen nodig om CO2-uitstoot te verminderen en klimaatverandering tegen te gaan’, zegt Dominik Asam, financieel directeur van SAP. ‘Betrouwbare data over emissies in de hele toeleveringsketen zijn essentieel om die investeringen aan te moedigen. SAP Green Ledger biedt precies de nauwkeurigheid die nodig is om greenwashing te voorkomen en duurzame investeringen te beschermen.’

Compliance

SAP Green Ledger is ook ontwikkeld met het oog op de strikte compliancevereisten rondom duurzaamheid. Zo sluit de oplossing aan op Europese standaarden zoals de CSRD, ETS en Cbam, en internationale richtlijnen van de ISSB. Bedrijven kunnen daardoor eenvoudiger voldoen aan hun rapportageverplichtingen en audits, aldus de Duitse erp-softwarereus.

Het systeem is in samenwerking met onder andere Deloitte, EY, Accenture en TCS ontwikkeld en wordt al getest door bedrijven zoals chemiebedrijf Covestro. In een pilot wordt gekeken hoe CO2-uitstoot in productieketens gekoppeld kan worden aan financiële data.

Meer over

Duurzaamheid

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    ActueelSoftware Innovation

    Microsoft schaft volumekortingen af

    Deal
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Overname SmartRecuiters door SAP, kwetsbaarheden in Dell-laptops gepatcht (en meer)

    Data & AI

    Kort: Amista koopt Alluvion, twee open modellen bij OpenAI (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nokia legt zeekabels in Middellandse Zee, migratie Windows 10 naar 11 te laat (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs