Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Overnames en saas stuwen cijfers Visma omhoog

24 januari 2025 - 22:49ActueelSoftware InnovationVisma
Diederik Toet

Visma heeft wederom een succesvol jaar achter de rug. Het Noorse softwarebedrijf dat Nederland als tweede thuismarkt beschouwt en ook in België sinds enige tijd een actief overnamebeleid voert, boekt over 2024 26 procent meer brutowinst en zeventien procent meer omzet dan een jaar eerder. In het vierde kwartaal was ook sprake van een flinke groei van winst en omzet, deels gedreven door elf overnames.

Het brutobedrijfsresultaat (ebitda) over heel 2024 komt uit op bijna 893 miljoen euro, bij een omzet van ruim 2,8 miljard euro. De groei is een voortzetting van de trend in 2023, toen ook indrukwekkende resultaten werden geboekt. In de laatste drie maanden van 2024 bedroeg het resultaat 213 miljoen (+12 procent) bij een omzet van 737 miljoen euro (+14 procent). Dat het kwartaalresultaat achterblijft bij het volledige jaar, komt door extra uitgaven aan marketing in aanloop naar het nieuwe jaar.

Nederland is na Noorwegen de grootste markt van het bedrijf. Hier boekten ze bijna zeshonderd miljoen euro of ruim 21 procent van de totale netto-omzet. Ter vergelijking: in Noorwegen bedroeg dit ruim 25 procent en in België was het 4,4 procent. Visma is actief in 33 landen, vooral in Europa maar ook in Latijns-Amerika.

Overnamestrategie van Visma

Visma voegde in het vierde kwartaal elf bedrijven toe aan de bedrijvengroep, waarvan drie in de Benelux. De onderneming volgt dan ook een zeer actieve acquisitiestrategie. Zo nam het bedrijf in december TimeChimp over, een Amsterdamse aanbieder van urenregistratie- en projectmanagementsoftware. Een week eerder lijfden de Noren Bizzcontrol in, een Gentse ontwikkelaar van adviessoftware voor accountants. In november legden de Noren beslag op Mobilexpense, een bedrijf uit Brussel levert software om bedrijfsuitgaven te beheren. In augustus was de Nederlandse aanbieder van accountancysoftware Hix aan de beurt. In februari werd Visma de nieuwe eigenaar van GW Crossmedia, een Apeldoornse dienstverlener op het gebied van webarchivering bij overheden, financiële instellingen en andere bedrijven. Het softwarebedrijf zet vol in op zijn saas-aanbod in de publieke sector, met inmiddels 34.000 klanten die gemiddeld 16.500 euro in het laatje brengen.

Meer over

Jaarcijfers

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software Innovation

    Euro-Office komt beschikbaar als Europees opensourcekantoorpakket

    Innovatie & Transformatie

    Inetum opent entiteit in India om offshore met ai op te schalen

    Software Innovation

    Main Capital neemt meerderheidsbelang in Ferranti

    Software Innovation

    Opensource-bedrijven vragen EU om ‘opensource-first’-beleid

    deal, overname, transactie, handenschudden
    Software Innovation

    Cegeka neemt Zwitserse erp-specialist Lean Projects over

    Software Innovation

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs