Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Salesforce
[Foto: Tada Images/Shutterstock]

Zwakke configuratie in Salesforce lokt cyberaanvallen uit

20 maart 2025 - 16:16ActueelSecurity & AwarenessSalesforce
Pim van der Beek

Cybercriminelen proberen steeds vaker data te stelen via zwakke plekken in de configuratie van Salesforce-systemen. Daardoor neemt het risico op het verlies van klantgegevens toe, waarschuwt it-beveiligingsbedrijf Computest Security.

De kwetsbaarheden zijn te misbruiken via (gestolen) inloggegevens. Vervolgens is via een standaardcomponent van Salesforce, de DataloaderPartnerUI, eenvoudig andere data te bereiken. De component geeft gebruikers toegang tot api’s waarvoor geen multi-factorauthenticatie vereist is. Hiermee is het ook mogelijk om relatief eenvoudig op grote schaal data uit de systemen te ontvreemden, duidt Computest. De beveiliger vindt het opvallend dat dit een standaard-instelling is in de Salesforce-applicaties.

Naast het ontbreken van multi-factorauthenticatie, blijkt ook dat in meerdere Salesforce-omgevingen de instelling voor het vertrouwde ip-bereik te tolerant is en alle ip-adressen omvat (0.0.0.0 – 255.255.255.255). ‘Deze configuratie stelt iedereen die over gecompromitteerde inlogdata beschikt ook in staat om toegang te krijgen tot data en deze te extraheren’, aldus de ict-beveiliger.

Apps

Computest ziet dat de werkwijze van cybercriminelen om data van organisaties in handen te krijgen, veranderd is. Daan Keuper, securityexpert en ethisch hacker bij Computest Security, stelt vast dat met de verbeterde beveiliging van endpoints de focus is verschoven naar het misbruiken van kwetsbaarheden in andere onderdelen, zoals in dit geval apps. Hij verwacht deze werkwijze dan ook steeds vaker tegen te komen. ‘Dit maakt het noodzakelijk om zowel bij de configuratie als tijdens het gebruik van de systemen serieuze aandacht te besteden aan security en continu te blijven monitoren om de data van de organisatie en alle stakeholders te beschermen.’

Versterken beveiliging  

Om de beveiliging te versterken, adviseert Computest organisaties om hun instellingen voor het vertrouwde ip-bereik te controleren en te beperken en multi-factorauthenticatie in te stellen. Ook is het aan te raden om stappen te nemen die Salesforce deelt in een blog met meer informatie over het verbeteren van de beveiliging van de systeemconfiguratie. Daarin wijst het bedrijf er ook op dat de beveiliging van systemen een gedeelde verantwoordelijkheid is tussen de leverancier en zijn klanten. ‘Hoewel we beveiliging op bedrijfsniveau inbouwen in elk onderdeel van ons platform, spelen klanten een cruciale rol bij de bescherming van hun gegevens, vooral te midden van de recente toename van geavanceerde social engineering en phishing-aanvallen gericht op Salesforce-klanten.’

Meer over

Cyberaanval

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    security
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    ActueelSecurity & Awareness

    VanRoey zet met overname Group K in op Limburg

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs