Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Groei
[Foto: TunedIn by Westend61/Shutterstock]

SAP verrast met forse stijging omzet en winst

23 april 2025 - 23:00ActueelSoftware InnovationSAP
Alfred Monterie
Alfred Monterie

SAP heeft zowel de cloudomzet als de bedrijfswinst over het eerste kwartaal van dit jaar sterk zien stijgen. Daarmee verbaasde Europa’s grootste softwarefabrikant de (financiële) analisten in positieve zin. De winst vóór rente en belastingen, gecorrigeerd voor speciale effecten, steeg met liefst zestig procent tot 2,46 miljard euro. Dat was aanzienlijk meer operationele winst dan ze hadden verwacht. Ook de marges stijgen fors.

Een kanttekening is dat SAP in het eerste kwartaal profiteerde van de omvangrijke banenreductie een jaar geleden. Veel medewerkers verlieten het softwarebedrijf in de eerste maanden van 2024, waardoor de besparingen grotendeels in de afgelopen drie maanden neerdaalden.

De omzetstijging van twaalf procent tot 9,01 miljard euro is vooral te danken aan de groei van cloudsoftware. Naar de Cloud ERP Suite bestaat veel vraag. SAP rapporteert ook een toenemende inzet van ai-oplossingen binnen het portfolio.

Verstoringen
Christian Klein.

Christian Klein, ceo van SAP: ‘Onze ai-gedreven oplossingen helpen klanten wereldwijd om sneller te reageren op verstoringen in hun ketens en bedrijfsvoering. Dat versterkt niet alleen hun wendbaarheid, maar ook onze positie als betrouwbare partner in digitale transformatie.’

SAP benadrukt dat 86 procent van de omzet afkomstig is van voorspelbare bronnen. Dat geeft het bedrijf een stabiele positie in een volatiele marktomgeving. De cloudbacklog, een maatstaf die de toekomstige inkomsten van een bedrijf uit cloudcontracten weergeeft, bedraagt nu 18,2 miljard euro. Het aantal boekingen voor onlineapps steeg de afgelopen twaalf maanden met 28 procent.

SAP blijft inzetten op een ai-gedreven cloudportfolio en operationele efficiëntie. De focus ligt op winstgevendheid en kasstroom. In Nederland werden Action, Booking, Universiteit van Maastricht en Heijmans als nieuwe klanten voor cloud-erp opgetekend.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlands Odin koopt Assyst, jonge Britse hackers gearresteerd (en meer)

    ActueelOverheid

    Cobepa neemt meerderheid in Gentse softwaremaker Itineris

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCarrière

    Brusselse EDR overgenomen door Ierse Org Group

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    Handen samenwerking overaankomst security beveiliging
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: European Security Program Microsoft, Atos ondersteunt Nations League, Amista winkelt in Nederland (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs