Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Gartner: 6 op 10 ceo’s ligt wakker van cyberdreiging

30 april 2025 - 17:10ActueelCarrièreGartner
William Visterin

Een studie van Gartner toont aan dat 85 procent van de ceo’s de factor cybersecurity beschouwt als essentieel voor de bedrijfsgroei. Het onderzoek, uitgevoerd onder een kleine vijfhonderd ceo’s en andere senior bedrijfsleiders wereldwijd, onthult een fundamentele verschuiving in hoe topmanagers beveiligingsinvesteringen beoordelen.

De rol van cybersecurity heeft zich ontwikkeld van een puur defensieve functie naar een strategische groeiaanjager. Daarnaast blijkt dat een krappe twee derde van de ceo’s zich zorgen maakt over cyberdreigingen, voornamelijk gedreven door de toenemende rol van ai en de politieke debatten rond het gebruik van geavanceerde technologieën.

‘Cybersecurity gaat niet meer alleen over bescherming; het is een kritieke drijfveer voor bedrijfsgroei geworden’, zegt David Furlonger, distinguished vice president analyst en Gartner Fellow. ‘Nu 85 procent van de ceo’s het belang ervan erkent, hebben beveiligingsleiders de mogelijkheid om de waarde van cybersecurity-investeringen aan te tonen, niet alleen voor het beschermen van bedrijfsmiddelen, maar ook voor het mogelijk maken van strategische bedrijfsdoelstellingen.’

Geen kostenpost meer

Het onderzoek wijst op een direct verband tussen cybersecurity-capaciteiten en ondernemingsgroei. Met toenemende regelgeving en cyberdreigingen die het concurrentievermogen uitdagen, zien ceo’s cybersecurity steeds meer als een enabler voor zakelijke expansie en innovatie.

‘Effectieve communicatie is essentieel’, vervolgt Furlonger. ‘Ceo’s moeten de rol van beveiligingsleiders benadrukken in zowel het beschermen van de organisatie als het verbeteren van cybersecurity om groei te stimuleren. Dit omvat het beoordelen van risico’s in buitenlandse markten en bescherming van intellectueel eigendom’, stelt hij.

De verschuiving in risicotolerantie heeft ertoe geleid dat cybersecurity nu wordt gezien als een strategische bedrijfsfunctie in plaats van een kostenpost. ‘Voor ciso’s en andere beveiligingsleiders biedt dit een kans om hun rol te herpositioneren en nauwer samen te werken met het topmanagement om bedrijfsdoelstellingen te ondersteunen.’


Interesse in cybersecurity inzichten? Bezoek een van de (gratis) Cybersec-events!

Cybersec Europe keert op 21 en 22 mei terug naar Brussel en biedt een platform om in contact te komen met experts, de nieuwste cybersecurity-innovaties te ontdekken en waardevolle inzichten op te doen. Dit jaar verwelkomen we toonaangevende keynote sprekers zoals Mario Beccia, Max Schrems en Anouk van Brug. Registratie is gratis en nu geopend: registreren hier.

Later dit jaar vindt Cybersec Netherlands plaats op 10 en 11 september in Utrecht. De registratie opent in april, maar je kunt je alvast aanmelden om op de hoogte te blijven: aanmelden hier.

Meer over

Cybercrime

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCarrière

Martine Tempels krijgt Lifetime Achievement Award op Cybersec Europe

ActueelCarrière

Van ciso naar Europarlementariër: Anouk van Brug over de toekomst van cybersecurity

Digitale transformatie
ActueelCarrière

Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

ActueelCarrière

Vlaams Parlement zoekt ciso

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCarrière

Computable Awards: dit zijn de tien kanshebbers voor IT Person 2025

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs