Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Valerie Taerwe is IT Person of the Year 2025

23 mei 2025 - 11:423 minuten leestijdActueelCarrièreCybersec Europe
William Visterin

Valerie Taerwe is gisteren uitgeroepen tot IT Person of the Year 2025. Zij kreeg de prijs uit handen van Prins Laurent tijdens Cybersec Europe in Brussels Expo, waar de Awardshow plaatsvond. ‘Diversiteit maakt echt een verschil.‘

Valerie Taerwe is director design & build bij it-dienstverlener AE, dat zich specialiseert in digitale transformatie. Zelf studeerde ze af als burgerlijk ingenieur in de computerwetenschappen. Van de 80 afgestudeerden toen waren er 3 vrouwen. Tijdens haar opleiding deed ze stage bij Philips in een technische functie, maar vanaf toen begon het besef te groeien dat haar specialisatie vooral lag op de brug tussen techniek en mens.

Naast haar job is Valerie actief in organisaties als WegoSTEM die jongeren in contact brengen met technologie. WegoSTEM liet intussen al tienduizenden leerlingen in de basisschool een robot maken. Uiteraard deed ze dat niet allemaal alleen. Maar ze  zet(te) zich er wel mee voor in om techniek bij jongeren te krijgen.

Met The Ada Talks startte Taerwe als mede-organisator een kleiner evenement om (dames) contacten te laten leggen in de IT-wereld. De naam verwijst overigens naar Ada Lovelace, de vrouw die vaak wordt beschouwd als de eerste programmeur.

Erelijst

Met haar award voor IT Person 2025, een van de meer prestigieuze awards, volgt Valerie Taerwe voorgangers als Dominique Leroy, Peter Hinssen, Danielle Jacobs, Jonas Dhaenens, Inti de Ceukelaire, Bart Preneel, Stijn Bijnens, Daan De Wever en Mieke De Ketelaere op, in chronologische volgorde de winnaars van de vorige edities. Inti de Ceukelaire kwam dit jaar de award ook mee uitreiken.

Runner up in deze categorie dit jaar werd Jan De Bock, managing partner Delaware. Beiden werden verkozen uit een lijst van veertig kandidaten.

Statement

Met de keuze voor Valerie Taerwe als IT Person of the Year maakt de jury, gedragen door de publieksjury, ook wel een klein beetje een statement in een tijd waarin diversiteit en inclusie af en toe wat onder vuur ligt. ‘Maar diversiteit maakt echt een verschil’, benadrukte Taerwe tijdens haar interview naar aanleiding van de award.

Tegelijk is haar award dit jaar een kwestie van volharding, want de voorbije jaren stond ze al herhaaldelijk op de shortlist van IT Person of the Year. ‘Ze doet initiatieven als We Go Stem & The ADA Talks al vele jaren’, klonk het in het juryrapport.

Er wordt veel gepraat over jongeren en STEM en over vrouwen in it, maar het is ook een kwestie van initiatief, klinkt het bij de jury. Of zoals het in het juryrapport stond: ‘De uitreiking van Valerie Taerwe tot IT Person  is het voorbeeld van de algemene wijsheid: luister niet alleen naar wat mensen zeggen, maar vooral wat ze doen.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Onderhandelingen gesprekken deal overname
    ActueelCarrière

    Brusselse EDR overgenomen door Ierse Org Group

    AchtergrondCarrière

    Ai-specialisten zijn de nieuwste voetbalvedetten

    Data & AI

    Kan ai einde maken aan tekort aan vaardigheden in soc?

    Rechtspraak
    ActueelCarrière

    Collectieve rechtszaak tegen Workday voor leeftijdsdiscriminatie door ai

    ActueelCarrière

    Proximus kiest met Stijn Bijnens voor atypische ceo

    ActueelCarrière

    Centric verkoopt Belgische detacheringstak aan Planet Group

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs