Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

20 juni 2025 - 07:00ActueelCloud & InfrastructuurOrange Belgium
William Visterin

Orange Belgium gaat voluit voor de zakelijke markt. Het telecombedrijf kondigt een herpositionering aan waarbij vier verschillende entiteiten worden gebundeld onder de vlag Orange Business. Met deze operatie wil Orange zijn positie verstevigen in een steeds competitievere b2b-markt.

De nieuwe aanpak verenigt Orange Belgium, Orange Business, Orange Business Digital Services en Orange Cyberdefense in één aanbod. Het initiatief kadert binnen de ‘Lead the Future’-strategie die Orange Belgium in 2023 lanceerde.

De gebundelde krachten resulteren in zes kernoplossingen, waar het een verenigd salesteam op inzet. Cloud Avenue belooft een volledig soevereine cloudoplossing met dataopslag binnen de EU. Micro-SOC richt zich op 24/7 cybersecuritymonitoring, terwijl Evolution Platform een centraal beheerplatform moet worden voor alle diensten. Live Intelligence positioneert zich als ai-platform voor zakelijke samenwerking, aangevuld met Contact Centre as a Service voor klantcommunicatie en Critical Communication voor multichannel-communicatie.

Het samengaan van it- en netwerkdiensten is op zich zeker niet nieuw in de markt. Zo bundelde Proximus al een aantal jaar geleden zijn diensten in een afdeling die vandaag als Proximus NXT door het leven gaat. Met Telindus kocht Proximus zich veel eerder al in in de dienstenmarkt. Ook Telenet deed dat eerder al met onder meer de overname van Nextel. Orange nam op zijn beurt onder meer BKM over.

Cyberdefense

Bijzonder bij Orange is wel is de prominente rol van Orange Cyberdefense in de nieuwe strategie. Het bedrijf exploiteert een Belgisch security operation center (soc) en profileert zich als marktleider in cybersecuritydiensten. Deze expertise moet Orange onderscheiden van concurrenten die soms externe partners inschakelen voor beveiligingsdiensten.

Bij Orange geloven ze er alvast in. ‘Onze naadloos geïntegreerde oplossingen op het gebied van connectiviteit, cloud en cybersecurity vormen een ongekend aanbod op de Belgische markt’, stelt Xavier Pichon, ceo van Orange Belgium in het persbericht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs