Na vorig jaar al te hebben aangekondigd de plannen voor de bouw van grote chipfabrieken In Duitsland en Polen met twee jaar uit te stellen, ziet Intel er nu helemaal van af. Ondanks toegezegde miljardeninvesteringen vanuit de EU en Duitsland kan de eens zo machtige chipfabrikant de vereiste investeringen niet opbrengen.
De nieuwe topman Lip-Bu Tan meldde het afblazen van de plannen bij de presentatie van de halfjaarcijfers.
Voor de EU en Duitsland is het niet doorgaan van de bouwplannen een bittere pil. De fabrieken, waar voor de bouw miljarden waren vrijgemaakt, werden gezien als een uitweg o Europa minder afhankelijk te laten zijn van chipfabrikanten uit de VS en Azië.
Halfjaarcijfers
Intel rapporteerde een omzet van 12,9 miljard dollar over de eerste zes maanden van 2025. Dat is iets meer dan de 12,8 miljard dollar in het eerste half jaar van 2024. Het nettoverlies verdubbelde bijna en kwam uit op 2,9 miljard dollar tegenover 1,6 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar.
Daarbij aangetekend dat in het verlies een aantal afschrijvingen en de reorganisatiepost is meegenomen (zo’n 1.9 miljard dollar). Intel ontslaat minstens 15 procent van zijn medewerkers en wil eind dit jaar uitkomen op een personeelsbestand van ongeveer 75.000 werknemers.
‘Onze operationele prestaties tonen de eerste vooruitgang die we boeken om onze uitvoering te verbeteren en meer efficiëntie te stimuleren. We zijn gefocust op het versterken van ons kernproductportfolio en onze ai-roadmap om klanten beter van dienst te zijn. Het gaat tijd kosten, maar we zien duidelijke kansen om onze concurrentiepositie te versterken, onze winstgevendheid te verbeteren en aandeelhouderswaarde op de lange termijn te creëren’, aldus Intel-topman.