Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Awareness

TrendAI: nation-states zetten generatieve ai breder in bij cyberaanvallen

[Afbeelding: Mdisk/Shutterstock]
03 augustus 2026 - 14:00ActueelSecurity & AwarenessTrend MicroTrendAI
Rik Sanders

Nation-state-aanvallers gebruiken generatieve ai steeds vaker in meerdere fasen van cyberaanvallen. Dat stelt TrendAI, een businessunit van Trend Micro. Volgens de onderzoekers zetten aan China gelieerde groepen gen-ai in voor het verfijnen van exploits en het ontwikkelen van malware. Daarbij voerde een ai-agent zelfstandig verkenningen en laterale bewegingen uit binnen een doelnetwerk.

Noord-Koreaanse actoren integreerden commerciële ai-tools in hun operaties en gebruikten een besmet softwarepakket om ontwikkelaars te bereiken. Iraanse groepen maakten binnen enkele dagen gebruik van een nieuw ontdekte Ivanti-kwetsbaarheid en richtten zich daarnaast op via internet toegankelijke operationele technologie.

TrendAI signaleert verder dat bekende en zero-day-kwetsbaarheden steeds sneller worden misbruikt, terwijl aanvallers hun command-and-control-infrastructuur vaker verbergen in cloudplatforms, developer tunnels, blockchains en paste-sites. Daarnaast groeit het gebruik van malware-as-a-service, waardoor het lastiger wordt om aanvallers te identificeren. Volgens het onderzoeksbureau verschuift ai daarmee van hulpmiddel naar actieve component binnen cyberoperaties.

Meer over

AICyberaanvalcyberoorloggeopolitiekHackers

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Brits onderzoek: ai-agents plegen zelfstandig strafbare digitale handelingen

    Security & Awareness

    Belfius en Aikido werken samen: 200 ethische ai-hackers aan het werk

    Data & AI

    Nieuw Europees netwerk onderzoekt ai in de rechtbank

    Deal
    Security & Awareness

    Deel koopt specialist in identiteitsverificatie Clarity

    Security & Awareness

    Hackers maken gegevens buiten van 31.000 rechtspersonen in Liechtenstein

    Governance & Privacy

    Meta duldt nudify-ads van vooraanstaande Chinese partner

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs