UniCredit gaat zijn technologische infrastructuur vernieuwen met ondersteuning van Accenture en IBM. De Italiaanse bankgroep wil meer regie krijgen over de ontwikkeling van zijn it-landschap en tegelijk bestaande systemen combineren met cloud-, data- en ai-technologie.
Het meerjarige programma omvat ook een wijziging in de bestaande joint venture die een groot deel van de technologieomgeving van UniCredit beheert. Accenture neemt daarin een meerderheidsbelang over van IBM. Big Blue blijft betrokken als technologie- en adviespartner en levert onder meer IBM Z-platformen, software en consultancy.
De drie partijen ontwikkelen een nieuw operationeel model voor banktechnologie. Volgens UniCredit moet dit de bank meer controle geven over toekomstige technologische ontwikkelingen en de invoering van ai ondersteunen.
