Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI

AWS lijft Amsterdamse database-ontwikkelaar DuckLab in

27 augustus 2026 - 16:16ActueelData & AIAmazonAWS
Pim van der Beek

Amazon Web Services (AWS) neemt het Amsterdamse DuckLabs over. Dat is een het bedrijf achter DuckDB, een onder developers populaire opensource analytische database.

‘DuckDB is gebouwd om de alledaagse query snel te maken, de overgrote meerderheid die een terabyte of minder verwerkt, in plaats van alleen te optimaliseren voor de enorme queries’, meldt AWS in een persbericht.

Dat ontwerp is volgens de webgigant de reden dat agents hier toe aangetrokken worden, aangezien zij ook door talloze kleine, snelle queries heen werken. Andy Warfield gaat in zijn blog All Things Distributed dieper in op waarom dit de fysica van analytics volgens hem verandert.

Hannes Mühleisen en Mark Raasveldt, die DuckDB creëerden en DuckLabs mede oprichtten, sluiten zich met hun team aan bij AWS en blijven de technische richting van het project leiden.

DuckDB blijft gratis en opensource onder de non-profit DuckDB Foundation. Volgens AWS verandert er niets voor de community.

Meer over

DatabasesOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Anthropic-rapport over ai-misbruik slaat in als bom

    Innovatie & Transformatie

    Fintech Chift haalt 10,5 miljoen euro op voor Europese uitbreiding

    Data & AI

    Ai versnelt aanval, maar ot blijft opvallend ouderwets

    Data & AI

    Microsoft wijst klanten op verantwoord ai‑gebruik

    Data & AI

    De grote ai-schoonmaak: waarom ai-ready data cruciaal is voor succes met ai

    Data & AI

    Nvidia knuffelt Hugging Face

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs