Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

NRB is kandidaat voor 5G-licentie

23 maart 2022 - 10:22ActueelCloud & InfrastructuurCegekaCitymeshNRBOrangeProximusTelenet
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

NRB, it-dochter van verzekeraar Ethias, heeft zich kandidaat gesteld voor een 5G-licentie. Dat schrijft de krant Le Soir en is door het bedrijf bevestigd. Proximus, Orange, Telenet en Citymesh zouden de vier andere kandidaten zijn.

Dat  bestaande operatoren ls Proximus, Orange en Telenet deelnemen aan de 5G-veiling, is geen verrassing. Ook van Citymesh, de telecomdochter van ict-groep Cegeka, was geweten dat het geïnteresseerd is. De vijfde kandidaat zou dan weer een outsider zijn die nog maar zelden op de kandidatenlijstjes opdook: de Waalse groep NRB, die voor 68 procent in handen is van verzekeraar Ethias. Het bedrijf heeft zijn kandidatuur bevestigd. 

NRB, weleens het Waalse Cegeka genoemd, telt zowat 3.200 werknemers en draait een omzet van vijfhonderd miljoen euro. Ceo Pascal Laffineur zegt enkel in 5G geïnteresseerd te zijn en alleen de zakelijke markt te willen bedienen. Volgens de topman groeien telecom en ict naar elkaar toe en wordt die trend versterkt door 5G. NRB wil die trein niet missen. Eventueel is de groep ook geïnteresseerd om de licentie samen met partners binnen te halen. Daarover lopen al gesprekken.

In traditionele zin

Het lijkt er niet op dat NRB een echte telecomaanbieder in de traditionele zin van het woord wil worden en bijvoorbeeld gsm-abonnementen aan consumenten gaat verkopen. Citymesh liet eerder weten interesse te hebben voor de particuliere markt, naast het zakelijke segment. 

De overheid verwacht door de veiling een kleine achthonderd miljoen euro binnen te halen, exclusief de jaarlijkse gebruiksrechten. Naast de nieuwe 5G-licenties worden ook de bestaande rechten op de 2G-, 3G- en 4G-banden vernieuwd. Nu er vijf kandidaten zijn, stijgt de kans dat België binnenkort een vierde telecomoperator krijgt. 

Meer over

GSMLicentiesLTETelecomUMTS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vijf kandidaten voor nieuwe gsm-licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Wat gaat NRB doen met 5G?

    ActueelGovernance & Privacy

    Scorend NRB rondt kaap van half miljard euro omzet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs