Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Groei uitbreiding

Vortex haalt 75 miljoen op voor Benelux-tech

11 maart 2021 - 11:07ActueelCloud & InfrastructuurEnable UVortex Capital Partners
Rik Sanders

Vortex Capital Partners heeft zijn derde investeringsfonds gevuld met 75 miljoen euro. Met dit fonds richt de Amsterdamse kapitaalverschaffer zich op veelbelovende kleine en middelgrote software- en tech-ondernemingen in Nederland en met name België.

Vortex, actief sinds 2012, investeert in software-, internet- en tech-gedreven ondernemingen met een jaaromzet van vier miljoen tot ongeveer veertig miljoen euro en een groot groeipotentieel. Eenmaal in een bedrijf ingestapt ondersteunt de geldschieter schaalvergrotingsplannen middels managementadvies, investeringen in r&d en overnames. Tijdens de afgelopen acht jaar heeft Vortex met deze strategie achttien zogeheten platforminvesteringen gedaan met meer dan twintig vervolginvesteringen.

Voor het derde fonds heeft Vortex 75 miljoen euro weten op te halen bij (it-)ondernemers, private beleggers, buitenlandse institutionele investeerders en het eigen team. Het leeuwendeel van dit nieuwe fonds komt bij deelnemers aan de eerdere fondsen vandaan.

België

Met terugwerkende kracht geldt de investering in Enable U van afgelopen oktober als de eerste officiële transactie van dit derde fonds. Dit is een Amsterdamse integratiespecialist die sterk is in de publieke sector maar ook naar andere sectoren, binnen en buiten de landsgrenzen, wil uitbreiden.  

Navraag leert dat Vortex met fonds III naast het bedienen van de thuismarkt meer investeringen in België beoogt. Hier zijn al wel eerdere investeringen gedaan, zoals in Hypotheek.winkel (mei 2020) en Cars on the web (exit in 2019, na een flinke Europese groei). Bovendien kocht het Nederlandse Solvari, een digitaal klusplatform waarin Vortex eerder instapte, begin februari 2021 het Belgische klusnetwerk Buldit.

Vortex wil nu het aantal transacties op de Belgische markt verhogen, omdat er net als in Nederland ‘voldoende consolidatiepotentieel in software-, internet- en andere techgedreven sectoren’ bestaat.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersprint haalt 2 miljoen euro op

    ActueelGovernance & Privacy

    Vortex stapt in bij arbo-specialist Kitry

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs