Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Aantal student-zelfstandigen in ict in de lift

jongeren
19 december 2019 - 09:29ActueelCarrière
William Visterin

Het statuut van student-zelfstandige zit in de lift blijft stijgen. En de it-sector is hierbij een van de meest courante sectoren: minstens één op tien werkt in it.

Bij hr-dienstengroep Liantis steeg het aantal student-zelfstandigen sinds het derde kwartaal van 2017 met 44 procent.

Het statuut ‘student-zelfstandige’ maakt ondernemen sinds 2017 aantrekkelijker voor studenten. Dat komt door de voordelige bijdrageregeling. Student-zelfstandigen die op jaarbasis minder dan 13.550,5 euro (na aftrek van beroepskosten) inkomsten hebben, betalen geen of beperkte bijdragen.

Werken in it

Uit een analyse van duizend student-ondernemers blijkt dat ze vooral aan de slag gaan als consulent, lesgever of schoonheidsspecialist. 

Maar met name de it-sector blijkt in trek. ‘We merken dat it populair is. Minstens 1 op de 10 doet iets in it. Voor webontwikkelaar is dat 6,8 procent en voor it it-bedrijfsconsulent 4 procent. Nog los van diegene die consultancy doen in die groep van 12 procent maar waarvan niet aangegeven is dat het concreet om it gaat’, aldus Martijn Vanhinsberg, de woordvoerder van Liantis.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Amazon reorganiseert veertienduizend banen weg

    Carrière

    It’ers krijgen amper loonopslag ondanks aanhoudend tekort

    Carrière

    Jobhoppen verliest glans bij it’ers

    Software testing
    Carrière

    Analist en ontwikkelaar meest gevraagde it-jobs

    Security & Awareness

    Tekort aan cybervaardigheden zorgt bij drie kwart van organisaties voor risico’s

    Security & Awareness

    Honderd procent veilig kan niet, honderd procent weerbaar wel

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs