Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Mac Pro

Koop eens een Apple van 70.000 euro

11 december 2019 - 13:58ActueelInnovatie & TransformatieApple
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Amerikaanse computerfabrikant Apple verkoopt sinds deze week zijn nieuwe Mac Pro. Wie het apparaat volledig wil uitrusten met alle mogelijke toeters en bellen, beschikt maar beter over een goedgevulde bankrekening. Apple vraagt precies 62.568 euro voor het apparaat. Dat is dan wel zonder de bijhorende monitor van bijna 6.500 euro.

Toegegeven, voor die prijs krijgt u ook wel wat mee naar huis. De Mac Pro komt in dat geval met een 28-core Intel Xeon W-processor van 2,5 gigahertz die een turbo-mode heeft tot 4,4 Ghz. In het apparaat steekt dan ook liefst anderhalve terabyte (!) aan ram-geheugen, twaalf latjes van 128 gigabyte. De graphics worden aangedreven door twee Radeon Pro Vega II Duo-kaarten met elk twee keer 32 gigabyte aan HBM2-geheugen. Wat opslag betreft schroeft Apple er een SSD-schijf van vier terabyte in. 

Het prijzige machientje is verder uitgerust met een Apple Afterburner-kaart die grafische prestaties nog verder opkrikt en helpt bij het decoderen van videostreams in onder meer Final Cut Pro X en Quicktime Player X. Ook goed om te weten: Apple voorziet ook wieltjes onder de kast van de Mac Pro. Die kosten op zich bijna 500 euro. 

Wat niet inbegrepen is, is de nieuw Pro Display XDR-monitor van Apple. Een 6K-display van 32 inch groot met superbrede kijkhoeken, een contrast van een miljoen op één en HDR-compatibiliteit. Van dit beeldscherm zijn twee versies verkrijgbaar: met glas van nanotextuur en zonder. In het eerste geval kost hij 6.499 euro. Anders 5.499 euro. Het totale prijskaartje komt, met duurste monitor, dan op net geen 70.000 euro. 

Ter vergelijking: een Tesla Model 3 elektrische wagen haalt u voor minder dan 49.000 euro in huis. Al zijn die zijn grafische prestaties natuurlijk net iets minder. 

Meer over

MacProcessorenSSD

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Veertig jobs bedreigd bij Apple-verdeler Switch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple verkocht dit jaar minder iPhones

    ESET Android researcher
    ActueelSecurity & Awareness

    ‘Android is even veilig als Apple iOS’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple schikt rechtszaak voor honderden miljoenen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs