Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Atos brengt edge server voor iot op de markt

16 mei 2019 - 08:59ActueelCloud & InfrastructuurAtos
Rik Sanders

Atos heeft een krachtige edge server ontwikkeld om de groeiende lokale datastromen te ondersteunen. Deze Atos BullSequana Edge is speciaal bedoeld voor het leveren van computerkracht op het gebied van internet of things en het beheren van die data lokaal.

Topman Thierry Breton onthulde de BullSequana Edge tijdens de vierde Atos Technology Days in Parijs. Hij lichtte toe dat zijn bedrijf met de machine inspeelt op de groeiende behoefte aan ‘high computing power everywhere’. ‘Het apparaat past in een connected car, trein, fabriek, winkel, overal waar behoefte is aan lokale computerkracht en het kunnen laten draaien van internet of things (iot)-toepassingen.’

Breton haalde voorspellingen van analisten aan die beweren dat momenteel tachtig procent van de klantdata in datacenters en in de cloud staan, en twintig procent lokaal, maar dat over vijf jaar die verhouding andersom is. ‘Dat betekent niet minder datacenters en minder cloud maar heeft alles te maken met de tsunami aan data die ons te wachten staat door de enorme groei aan connected devices.’

Mindsphere

De BullSequana Edge (160 teraflops) bevat ook artificial intelligence (ai)-tools en een nieuwe beveiligingsmodule met lokale encryptie die speciaal is ontwikkeld voor iot-toepassingen. Verder is er een koppeling met het iot-cloudplatform Siemens Mindsphere.

Een jaar geleden bracht Atos een edge computing box uit, maar die was meer bedoeld voor it-beveiligingsdoeleinden. De BullSequana Edge is krachtiger, past bij de high performance computing-lijn van het bedrijf en kan lokaal data beheren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Living on the edge op de industriebeurs

    Edge computing
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE koopt Scytale om beveiliging edge-to-cloud

    iot-badge internet of things
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IoT-conventie gebruikt IoT-toegangsbadge op gsm

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Nvidia komt met edge-computingplatform

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs