Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Politie zwaailicht

Dieven misleiden sensoren met aluminiumfolie

17 mei 2018 - 09:12ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Bij een spectaculaire inbraak in een MediaMarkt in Nazareth gebruikten gewiekste dieven een wel heel rudimentaire methode om het alarm te verschalken. Een stuk aluminiumfolie bleek voldoende om de warmte- en bewegingssensoren onbruikbaar te maken.

De inbraak vond in twee stadia plaats. In de nacht van zaterdag op zondag 18 juni van vorig jaar breken de dieven een eerste keer in via een gat in het dak. Door eerst simpelweg een stuk aluminiumfolie voor de sensoren te plaatsen, voorkomen ze dat het alarm afgaat. Via een touw laat een van de criminelen dan zichzelf in de winkelruimte zakken. Daarna is het kinderspel om gedurende 45 minuten verschillende zakken te vullen met dure smartphones.

De twee boeven hebben dan blijkbaar de smaak te pakken, want de volgende nacht komen ze gewoon terug. Via dezelfde methode maken ze dan ook nog eens tientallen tablets en pc’s buiten. Alles samen goed voor zo’n 45.000 euro.

De beelden van de spectaculaire inbraak (inclusief twee verdachten) zijn te zien op de website van het opsporingsprogramma Faroek.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    OpinieData & AI

    Agentic ai is geen buzzwoord, het is een gamechanger

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs