Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Apple kaapt ki-topman weg bij Google

04 april 2018 - 10:06ActueelCarrière
Pim van der Beek

John Giannandrea, voormalig hoofd van de afdeling voor kunstmatige intelligentie (ki) van Google, stapt over naar Apple. Hij gaat zich waarschijnlijk buigen over Apple's assistent Siri. Die digitale assistent, die onder meer wordt ingezet voor spraakherkenning, wordt door critici gezien als de zwakkere versie van assistenten van concurrenten als Google (Google Assistent) en Amazon (Alexa).

Giannandrea gaat rechtsreeks rapporteren aan Apple-topman Tim Cook en wordt daarmee als zestiende toegevoegd aan de board. Dat meldt de Amerikaanse krant New York Times die een email inzag
waarin Cook aan zijn staf uitleg geeft over de benoeming van de ki-topman van Google.

Volgens analisten wil Apple met de benoeming de inzet van kunstmatige intelligentie verbeteren, bijvoorbeeld voor spraakbesturing en identificatie van afbeeldingen. Critici vinden dat, ondanks het enorme succes van de iPhone, de digitale assistent van die smartphone (Siri), minder effectief is dan zijn tegenhangers bij Google en Amazon. 


Privacy

Het wordt een uitdaging voor Giannandrea om het functioneren van Siri te verbeteren ten opzichte van concurrenten, denken analisten. 

Apple leunt in tegenstelling tot partijen als Amazon en Google, veel zwaarder op de privacy van gebruikers. Het maakt voor de algoritmen van ki namelijk minder gebruik van gebruikersinformatie
dan de concurrenten.

Meer over

Kunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung verliest patentzaak tegen Apple

    Samsung Android smartphone telefoon GSM
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung is weer grootste smartphonebouwer

    iPhone, X, Apple
    ActueelInnovatie & Transformatie

    iPhone X bezorgt Apple boerenkwartaal

    Geld money
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Techreuzen blijven indrukwekkende geldmachines

    Website
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vertrouwt Symantec-certificaten niet meer

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs