Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Stijging

Solide cijfers voor it-integrator Sopra Steria

22 februari 2018 - 10:09ActueelInnovatie & Transformatie
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Franse it-groep Sopra Steria heeft voor het boekjaar 2017 zijn objectieven behaald. Zowel de omzet als de winst stegen. Enkel de Britse tak van het bedrijf liet wat steken vallen.

De omzet van Sopra Steria steeg met bijna 3 procent tot 3,85 miljard euro. De operationele winst tikte 9 procent aan tot bijna 262 miljoen. De marge steeg van 6,4 naar 6,8 procent.

De Franse verkopen gingen er met 4,5 procent op vooruit. In Europa (Scandinavië, Zwitserland, Duitsland, Benelux en Italië) was er een stijging van 12 procent. Elk land wist minstens 10 procent groei te halen. Het was het Verenigd Koninkrijk waar het bedrijf een valse noot liet horen: daar ging de omzet er met meer dan 13 procent op achteruit, de operationele winst moest zelfs 38 procent prijsgeven.

Volgens het bedrijf heerst er in het Verenigd Koninkrijk bij klanten momenteel een afwachtende houding tegenover grote investeringen en dat speelde hen zeker in de tweede jaarhelft parten. De beslissingen om te investeringen nemen ook steeds meer tijd in beslag. Verder meldt Sopra Steria dat het contract met het Cabinet Office (opgesteld in 2013 en goed voor een miljard euro over tien jaar) in een ‘transitionele fase’ zit. Die fase zal nog tot de eerste jaarhelft van 2018 duren, aldus het bedrijf.

Sopra Steria is in meer dan twintig landen actief en heeft zo’n veertigduizend werknemers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Datacenter Sopra Steria
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Arcadiz sluit partnership af met Sopra Steria

    Alain Stas CEO Sopra Steria
    ActueelCarrière

    Alain Stas nieuwe CEO van Sopra Steria Benelux

    Biometrie
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Idemia en Sopra Steria gaan Europese grenzen bewaken

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs