Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Google

Google vervangt topvrouw bij Google Cloud

19 november 2018 - 09:34ActueelCarrièreAmazonGoogleVMware
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Google vervangt Diane Greene, het hoofd van Google Cloud, door Thomas Kurian, een oudgediende van Oracle. Dat maakte het bedrijf zelf bekend. Green vervoegde de rangen van Google in 2015 toen deze haar startup Bebop inlijfde.

Greene zal in functie blijven tot eind januari van volgend jaar om de transitie in goede banen te leiden. Volgens de topvrouw is de aankondiging geen motie van wantrouwen van Google. ‘Toen ik naar Google kwam in december 2015, vertelde ik al aan familie en vrienden dat ik dat twee jaar zou doen. Nu, na een ongelooflijk stimulerende en productieve drie jaar, ga ik me weer wijden aan mijn passies onderwijs en mentorschap.’

Onder leiding van Greene groeide de omzet van Google Cloud tot meer dan een miljard dollar per kwartaal, maar ze is er niet in geslaagd om Amazon Web Services als absolute nummer een te verdringen. Wel kon ze klanten als Spotify en Snap binnenhalen. Onder Green besliste Google ook niet mee te bieden op een controversieel cloudproject van het Amerikaanse leger.

Greene is een van de medeoprichters van VMware en verkocht haar eigen startup Bebop aan Google voor 380 miljoen dollar. Zelf hield ze daar zo’n 150 miljoen dollar aan over. Destijds zei Green dat ze dat geld vooral zou wegschenken. Ze zal vervangen worden door Thomas Kurian, president van product development bij Oracle. Kuring is een oudgediende van dat bedrijf, hij werkt er al meer dan twintig jaar.

Meer over

VMware-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Google
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google gaat geld vragen voor eigen apps

    Google hoofdkantoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google wil geen cloudsysteem bouwen voor Pentagon

    Google Cloud Platform
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google-partners Qlouder en CTS fuseren

    Google hoofdkantoor
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Visterin Verdiept: Hoe zakelijk is Google België?

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Google blijft geldmachine ondanks Europese boete

    Google Cloud Platform
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google legt internetkabel tussen VS en Europa

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs