Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Putins Microsoft-verbod geeft geen veiligheid’

08 november 2016 - 10:41AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Putins wens om Rusland Microsoft-vrij te maken, geeft zijn land geen veiligheid. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De Russische president Vladimir Putin wil naar verluidt software van Microsoft uit zijn land weren. De reden hiervoor zou cybersecurity zijn; wantrouwen jegens de Amerikaanse softwareleverancier en vermeende banden met inlichtingendienst NSA. Microsoft ontkent actief mee te werken aan cyberspionage, cybersabotage of andere vormen van hacking. Toch zou Putin van plan zijn om af te stappen van Microsoft. Het Kremlin heeft al initiatieven om het gebruik van buitenlandse software terug te dringen. In de plaats daarvan moet er dan meer programmatuur van eigen bodem worden gebruikt.

Volledig afschaffen van non-Russische software is momenteel echter niet mogelijk, erkent een woordvoerder van Putin. Er zijn simpelweg nog geen ‘waardige alternatieven’ voor veelgebruikte software als Windows en Office. Het communistische China is daar vele jaren geleden al aan begonnen, maar vertrouwt ook nog op Windows (XP zelfs). Maar ook zelfgebouwde alternatieven op basis van bijvoorbeeld Linux geven geen garanties, want bugs kunnen ook jaren later nog ontstaan of opduiken. Microsoft-vrij staat niet gelijk aan veilig. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Zscaler koopt SquareX, forse groei soevereine cloud en GTIA Benelux Community Forum

    Innovatie & Transformatie

    7 urgente vragen over quantumcomputing beantwoord

    Innovatie & Transformatie

    Vier speerpunten voor een ai-beleid in België

    Google cloud
    Innovatie & Transformatie

    Telenet krijgt Google ai: moederbedrijf tekent deal met Google Cloud

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs