Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Browserextensies zijn ongezien gevaar’

26 november 2015 - 14:40OpinieCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over mogelijkheden, macht en dus risico van browserextensies.

Browserextensies, ook wel plug-ins genoemd, breiden de mogelijkheden van browsers enorm uit. Van veilige wachtwoordkluizen en anti-trackers, via bladwijzersynchronisatie en nerdige contentfilters, tot handige downloadknoppen en grappige contentwijzigers. De dominantie van Internet Explorer is ooit door Firefox succesvol ondermijnd, mede door het enorme nut van de diverse plug-ins voor die open source webbrowser. Chrome van Google volgt dit succesvoorbeeld en Microsofts nieuwe browser Edge krijgt binnenkort nog support voor extensies.
 
Anno nu zijn extensies een serieus platform an sich, waarbij naast handige nevenfuncties ook hebberige verdienmodellen om de hoek komen kijken. Extensies kunnen het surfgedrag van gebruikers uitgebreid monitoren, succesvolle extensies worden opgekocht en omgetoverd in adware- of zelfs malwarebezorgers. Natuurlijk nemen browsermakers wel tegenmaatregelen, maar dat is vaak achteraf. De duistere kant van extensies is voor veel gebruikers onzichtbaar: een ongezien gevaar, dat waakzaamheid behoeft. Wat vind jij?
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    ActueelCloud & Infrastructuur

    It-groep NRB opent derde datacenter, eerste in Vlaanderen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Orange bundelt b2b-krachten met security als troefkaart

    ActueelGovernance & Privacy

    Tienduizenden Belgische sites overtreden European Accessibility Act

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs