Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘IoT-security heeft niets aan EU-stickers’

Europa
20 oktober 2016 - 08:10AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De veiligheid van het IoT wordt niet geholpen met overheidsverplichte ‘securitylabels’. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Op hoog overheidsniveau is er aandacht voor de security – of eigenlijk dus het gebrek daaraan – van het internet of things (IoT). De Europese Commissie denkt erover om fabrikanten te verplichten om labels te hanteren, zoals al jaren gelden voor het energieverbruik van wasmachines en andere consumentenapparatuur. Zulke securitystickers hebben tenminste drie praktische problemen

Ten eerste is er het gevaar van slijtage. Dit is in de praktijk al gebleken bij de energielabels waar bovenop de initiële topwaardering A later nog A+, A++, enzovoorts is gekomen. Ten tweede is er het probleem van security-inschatting. Wat is immers veilig en hoe wordt dat beoordeeld, en door wie? En ten derde is er de relativiteit van ict-beveiliging. Wat nu veilig is, kan straks een kwetsbaarheid blijken te hebben. Wat nu bestand is tegen bepaalde aanvallen, gaat straks voor de bijl door een nieuwe hackmethode. Securitystickers gaan de veiligheid van het IoT dus niet vooruit helpen. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Datacenter
    Cloud & Infrastructuur

    Vlaanderen zet datacenters achteraan bij schaarse netcapaciteit

    Het Albeda College migreert snel naar Windows 10
    Werkplek & Beheer

    Microsoft verlengt gratis Windows 10-updates voor consumenten tot 2027, bedrijven betalen wel

    Security & Awareness

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    Cloud & Infrastructuur

    Google Cloud versus AWS: zoek de vijf verschillen

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner: ‘neoclouds’ pakken in 2030 vijfde van ai-cloudmarkt

    Werkplek & Beheer

    Broadcom-prijsschok drijft Vlaamse school naar Belgische cloudoplossing

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs