Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘IoT-security heeft niets aan EU-stickers’

Europa
20 oktober 2016 - 08:10AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De veiligheid van het IoT wordt niet geholpen met overheidsverplichte ‘securitylabels’. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Op hoog overheidsniveau is er aandacht voor de security – of eigenlijk dus het gebrek daaraan – van het internet of things (IoT). De Europese Commissie denkt erover om fabrikanten te verplichten om labels te hanteren, zoals al jaren gelden voor het energieverbruik van wasmachines en andere consumentenapparatuur. Zulke securitystickers hebben tenminste drie praktische problemen

Ten eerste is er het gevaar van slijtage. Dit is in de praktijk al gebleken bij de energielabels waar bovenop de initiële topwaardering A later nog A+, A++, enzovoorts is gekomen. Ten tweede is er het probleem van security-inschatting. Wat is immers veilig en hoe wordt dat beoordeeld, en door wie? En ten derde is er de relativiteit van ict-beveiliging. Wat nu veilig is, kan straks een kwetsbaarheid blijken te hebben. Wat nu bestand is tegen bepaalde aanvallen, gaat straks voor de bijl door een nieuwe hackmethode. Securitystickers gaan de veiligheid van het IoT dus niet vooruit helpen. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, Vertic koopt Waylay

    mobiel iphone smartphone
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Het brokkenparcours van Lycamobile

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden wedt Google Cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite, Wireless Logic koopt Zipit Wireless (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs