Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Android

‘Android-updatebeleid is in publiek belang’

29 juli 2016 - 07:07AchtergrondInnovatie & TransformatieGoogle
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Het Android-updatebeleid van fabrikanten moet openbaar worden gemaakt. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Het beleid van smartphone- en tabletfabrikanten voor Android-updates is een zaak van publieke ict-veiligheid en dient dus duidelijk en openbaar te zijn. Het updatebeleid – of eigenlijk: het gebrek daaraan – is niet iets dat verborgen in supportvoorwaarden moet zitten of dat overgelaten moet worden aan de willekeur van leveranciers (oem’s) en telecomaanbieders.

Google zit hier ook mee in zijn maag en overweegt maatregelen. De Android-maker denkt er volgens ingewijde bronnen van Bloomberg over om een ranglijst op te stellen van de updateprestaties van toestelmakers. Dit moet de bedrijven onderaan de lijst onder druk zetten om beter werk te verrichten wat updates betreft. ‘Naming & shaming’ van oem’s gaat echter niet ver genoeg. Naast toestelmakers zijn ook telco’s een barrière voor updates. Verder zou zo’n bredere lijst gewoon open en bloot op een goed zichtbare site moeten staan, 

Meer over

BesturingssystemenTablets

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Android KitKat
ActueelCloud & Infrastructuur

‘900 miljoen Android-devices kwetsbaar door lek’

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs