Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Copilot voor Microsoft 365 ‘praat’ Nederlands

Copilot
[Foto: MeshCube/Shutterstock]
01 mei 2024 - 13:30ActueelInnovatie & TransformatieMicrosoft
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De Nederlandse taal wordt sinds begin deze week officieel ondersteund in Copilot voor Microsoft 365. Dit betekent dat gebruikers nu ook met Nederlandse prompts de mogelijkheden van deze assistent-functie voor kunstmatige intelligentie kunnen verkennen.

Naast Nederlands is ook de ondersteuning van vijftien andere talen toegevoegd:  Arabisch, Deens, Fins, Hebreeuws, Hongaars, Koreaans, Noors, Oekraïens, Pools, Portugees, Russisch, Thais, Tsjechisch, Turks en Zweeds.

Met deze toevoegingen breidt Microsoft de voortdurend groeiende lijst van door Copilot ondersteunde talen uit, met als doel gebruikers een prettige ervaring te bieden. Immers, Copilot voor Microsoft 365 begrijpt nog niet elke informele uitdrukking of taalkundige conventie in een bepaalde taal. Microsoft verfijnt voortdurend de taalmogelijkheden van Copilot en moedigt gebruikers aan bruikbare feedback te geven. Ook de lijst met ondersteunde talen wordt dus verder uitgebreid.

Het Nederlands wordt ook ondersteund in de Copilot-app in Teams, de Copilot-app voor mobiel gebruik, Microsoft365.com en Copilot.microsoft.com.

Meer over

AI

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Eén reactie op “Copilot voor Microsoft 365 ‘praat’ Nederlands”

    1. Leon Landleven schreef:
      19 maart 2025 om 14:46

      Feedback.
      Copilot wordt nog verbeterd, begreep ik. Doe dan ook gelijk de ongevraagde advies en herhalingen eruit. En als hij zegt via dit of dat, doe er dan gelijk een link bij. En als je al een keer geschreven hebt, dat je die taal niet spreek alleen je eigen taal, help copilot dat dan onthouden, want prompt krijg je het later weer in het Engels, in dezelfde sessie.

      Kortom, de onbetaalde zijn nog altijd beter dan copilot, waar ik voor betaal. Kut dus.

      Beantwoorden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Microsoft bouwt aan digitale replica Notre Dame

    ActueelData & AI

    Chinese ai-startup Moonshot daagt Silicon Valley uit

    Handen
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs