Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
[Afbeelding: TSViPhoto/Shutterstock.com]

Nvidia ziet vraag naar ai-chips verdrievoudigen

23 mei 2024 - 13:12ActueelData & AI
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De ai-hausse gaat onverminderd door. Nvidia, veruit de grootste leverancier van ai-chips, overtrof met zijn resultaten de hooggespannen verwachtingen. Niets duidt erop dat de ongekend snelle opmars van ai over zijn hoogtepunt is. De Nvidia-resultaten zijn daarvoor de belangrijkste graadmeter.

De omzet over het afgelopen kwartaal accelereerde tot 26 miljard dollar. Vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder was dat meer dan een verdrievoudiging. De nettowinst verzevenvoudigde zelfs tot 14,9 miljard. Traditionele datacenters worden in hoog tempo omgebouwd tot wat Nvidia-topman Jensen Huang ‘ai-fabrieken’ noemt. Huang, die samen met OpenAI’s Sam Altman de status van ‘ai-hogepriester’ bekleedt, stelt vast dat de nieuwe industriële revolutie in volle gang is. ‘Ai gaat bijna elke industrietak aanzienlijke productiviteitswinsten bezorgen en helpt bedrijven kosten te besparen en energiezuiniger te worden, terwijl de omzetmogelijkheden worden vergroot.’

Nividia-ceo Jensen Huang.

De chipverkopen aan datacenters stegen in het afgelopen kwartaal tot 22,6 miljard, 427 procent hoger dan een jaar geleden. Vooral Nvidia’s Hopper-gpu’s, die worden gebruikt voor het trainen en ontwikkelen van grote taalmodellen, zijn niet aan te slepen. De vraag naar de H200 en zijn opvolger Blackwell die binnenkort in productie gaat, overtreft nog altijd het aanbod. En dat terwijl Nvidia zoveel mogelijk capaciteit heeft gekocht bij de foundries waar de chips worden vervaardigd. Huang zei dat de klanten ondanks de komst van Blackwell onverminderd orders plaatsen voor de Hopper-gpu’s. Overigens is Nvidia al ver met een nieuwe grafische processor die na Blackwell komt.

Twee biljoen

Het optimisme van Nvidia en de nog veel beter dan verwachte cijfers deed de koers van Nvidia gisteren verder oplopen. De waarde van de chipontwerper ligt nu een stuk boven de twee biljoen. Na Microsoft en Apple is Nvidia ‘s werelds duurste onderneming.

Nadat OpenAI op 13 mei GPT-4o aankondigde, een dag later Google Gemini Flash lanceerde en afgelopen maandag Microsoft het Copilot + PC-evenement hield, kwam met de Nvidia-cijfershow een einde aan een hectische ‘ai-week’. Alle lichten staan op groen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelData & AI

    Ai moet uitsterven zeldzame walvissen voorkomen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs