Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

Vertiv breidt reeks van hoge capaciteit chillers uit

1 oktober 20243 minuten leestijdCarrièreVertiv

Nieuwe modellen uit de Vertiv™ Liebert® AFC-reeks bieden met 2,2 MW het maximale koelvermogen voor chillers op één frame.

Vertiv (NYSE: VRT), wereldwijd leverancier van kritieke digitale infrastructuur en continuïteitsoplossingen, voegt vandaag nieuwe modellen met hoge capaciteit toe aan zijn Vertiv™ Liebert® AFC-reeks van chillers met een inverter-schroefcompressor en koelmiddel met een laag global warming potential (GWP). De nieuwe modellen zijn verkrijgbaar in de EMEA-regio en bieden een koelvermogen tot 2,2 MW in één bezhuizing. Dit zorgt voor een kleinere CO2-voetafdruk. Er hoeven bovendien minder units te worden geïnstalleerd om het vereiste koelvermogen te verkrijgen. Exploitanten van datacenters zijn daarnaast minder tijd en kosten kwijt aan installatie en onderhoud.

De nieuwe modellen uit de Liebert® AFC-reeks zijn outdoor chillers met vrije koeling en een hoge dichtheid. Ze bieden het hoogste koelvermogen van alle chillers in één fysieke behuizing. Deze toekomstbestendige chillers maken een hybride aanpak mogelijk voor datacenters die gebruikmaken van toepassingen op basis van vloeistofkoeling voor AI en high performance computing (HPC). Ze voldoen daarnaast aan de huidige eisen van de EU-regelgeving. De chillers vormen een kerncomponent van de integrale oplossing van Vertiv om de implementatie en het beheer van datacenters te vereenvuodigen. Door de Liebert AFC-chillers te combineren met koelwateroplossingen kunnen exploitanten van datacenters efficiënt voorzien in de koelbehoeften van colocatie- en cloud-datacenteromgevingen. Denk hierbij aan oplossingen als: 

·       Het Vertiv™ Liebert® PCW perimeter luchtbehandelingssysteem.

·       De vloeistofkoelingdistributie-unit Vertiv™ Liebert® XDU.

·       Het Vertiv™ Liebert® CWA thermisch wandsysteem.

·       Het slimme beheersysteem voor koelwateroplossingen Vertiv™ Liebert® iCOM™ CWM. 

“De vraag naar AI- en HPC-toepassingen neemt toe”, zegt George Hannah, senior global director Chilled Water Systems bij Vertiv. “Steeds meer organisaties hebben daardoor behoefte aan oplossingen die een hoger koelvermogen combineren met een compacte voetafdruk. Onze nieuwe Liebert AFC-chillers met een laag GWP bieden een koelvermogen tot 2,2 MW. Hun fysieke ontwerp zorgt voor een forse vermindering van de tijd, kosten en complexiteit die gepaard gaan met de implementatie van deze units. Deze oplossing onderschrijft ons streven om op verantwoorde wijze om te gaan met het milieu en voldoet aan de actuele eisen van de wet- en regelgeving. Dit sluit aan op onze doelstelling om onze toonaangevende expertise in toepassingen voor lucht- en vloeistofkoeling verder uit te breiden.”

De Vertiv™ Liebert® AFC biedt een jaarlijks energieverbruik dat tot twintig procent lager is ten opzichte van oplossingen met vaste schroef. De door een inverter aangestuurde compressor verbruikt minder energie, met name de stroom die tijdens piekperioden nodig is. Hierdoor is er meer stroom beschikbaar voor de IT-apparatuur. De innovatieve regelalgoritmen zorgen voor grip op de temperatuur van de vloeistof die aan de indoor units wordt geleverd, zodat de continuïteit en betrouwbaarheid van de koeling geoptimaliseerd worden. De unit is ontwikkeld voor het gebruik van het milieuvriendelijkere koelmiddel R1234ze HFO. Dit stelt eigenaars van datacenters in staat om te voldoen aan de EU F-gassenverordening 2024/573, waardoor hun klanten hun urgente duurzaamheidsdoelen kunnen realiseren.

Ga voor meer informatie over de Vertiv™ Liebert® AFC en andere oplossingen van Vertiv voor warmtebeheer, waaronder direct-to-chip- en immersion-technologie (binnenkort in EMEA verkrijgbaar), racks, rijen, serverruimtes en warmteafstoting naar Vertiv.com.

Meer lezen

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

cybersecurity
ActueelCarrière

Kort: Betere soft skills nodig voor cybersecurity-medewerkers, ontslagronde Crowdstrike, Gates fakkelt Musk af en…

ActueelCarrière

Computable Awards: dit zijn de tien kanshebbers voor IT Person 2025

ActueelCarrière

Haast nergens coderen zo weinig meisjes als in België

ActueelCarrière

Gartner: 6 op 10 ceo’s ligt wakker van cyberdreiging

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

Ontslag
ActueelCarrière

Intel wil een vijfde van personeel lozen

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs