Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Google komt met ai voor robots die de fysieke wereld begrijpen

13 maart 2025 - 13:57ActueelData & AIGoogle
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Google brengt artificial intelligence (ai) naar de fysieke wereld. Deepmind, het ai-bedrijf van Google, introduceert twee nieuwe ai-modellen die de basis leggen voor een nieuwe generatie behulpzame robots. Beide modellen stellen verschillende robots in staat om een breder scala aan taken uit te voeren dan ooit tevoren. 

Tot nog toe konden deze modellen alleen in de digitale wereld werken. Maar dat is veranderd. Ook in de echte wereld bewijzen dit soort robots hun nut. Ze kunnen dingen begrijpen en reageren zoals mensen dat doen. Dat lijkt aardig te zijn gelukt, gelet op de video’s die Google heeft verspreid. De handige hulpjes kunnen vruchten in een fruitmandje stoppen, speelkaarten oppakken en op de juiste plaats leggen alsmede een basketbal in het net werpen. Ze herkennen 3d-objecten en kunnen die sorteren. Zo kan je bijvoorbeeld orde scheppen op het keukenblad.

Voortgang is gemaakt met Gemini Robotics, een geavanceerd model dat tekst, beeld en acties combineert om robots direct aan te sturen. Gemini Robotics-ER helpt robots om beter ruimte te begrijpen. Ontwikkelaars kunnen hun eigen programma’s uitvoeren dankzij Gemini’s menselijke redeneringsvermogen.

De volgende generatie humanoïde robots is op komst. Google werkt daarbij samen met Apptronik. Volgens Google betekent het eerder genoemde Gemini Robotics dat echte algemene robots een behoorlijke stap dichterbij zijn gekomen. Want deze software kan generaliseren naar nieuwe situaties en een breed scala aan taken ‘direct uit de doos’  oplossen, inclusief taken die het nog nooit eerder in training heeft gezien. 

De vooruitgang spitst zich toe langs drie assen: de robots kunnen zich aanpassen aan verschillende situaties. Bovendien zijn ze interactief, wat betekent dat ze instructies of veranderingen in hun omgeving snel kunnen begrijpen en erop kunnen reageren. Tenslotte zijn ze ook behendig, wat betekent dat ze de dingen kunnen doen die mensen over het algemeen met hun handen en vingers kunnen doen. Gemini Robotics is geschikt voor verschillende typen robots, stelt Google.

Meer over

AIRobotica

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelCarrière

Helft bedrijven kijkt voor it’ers naar het buitenland

ActueelCloud & Infrastructuur

Digital Realty biedt directe lijn met Microsoft Azure

Ontslag
ActueelCarrière

Intel wil een vijfde van personeel lozen

benelux
ActueelData & AI

Benelux loopt voorop in ai-revolutie

ActueelData & AI

L’Oréal Benelux kiest Incubeta voor datadiensten

AchtergrondCloud & Infrastructuur

SAP ziet blijvende trend naar digitale soevereiniteit

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs