Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Home » Software Innovation

Thinkwise betreedt Belgische markt voor legacy-modernisering

België Nederland
19 maart 2026 - 11:21ActueelSoftware InnovationThinkwise
William Visterin
William Visterin

Thinkwise, een Nederlands softwarebedrijf gespecialiseerd in de modernisering van bedrijfskritische applicaties, stapt de Belgische markt op. Het bedrijf wil organisaties een alternatief bieden voor de klassieke keuze tussen maatwerkontwikkeling en standaard SaaS-software waarbij bestaande processen moeten worden aangepast.

De aanpak van Thinkwise draait naar eigen zeggen om het behouden van wat organisaties al hebben: eigen processen, businesslogica en functionaliteiten blijven intact, terwijl de onderliggende technologie wordt gemoderniseerd.

De kern is de AI-Upcycler, een eigen tool die volgens de mensen achter Thinkwise minstens 70 procent van een bestaande applicatie automatisch omzet naar het Thinkwise-platform. De resterende onderdelen worden nadien gericht aangevuld.

In Nederland is Thinkwise, met hoofdkantoor in Apeldoorn, een relatief bekende naam in de it-sector. Het is een middelgroot bedrijf met ongeveer 150 medewerkers in dienst, volgens de meest recente bedrijfsinfo, en ook al een activiteit in Duitsland.

Mikken op maatwerksoftware

Het bedrijf richt zich in België op sectoren met veel maatwerksoftware: logistiek, agri-food, leasing en retail- en groothandel. De marktbewerking gebeurt samen met Belgische partners, ondersteund vanuit het Nederlandse team.

Volgens Victor Klaren, mede-oprichter bij Thinkwise, lijkt de Belgische markt sterk op de Nederlandse. ‘Veel organisaties werken hier met maatwerksoftware die al jaren cruciaal is voor hun werking’, zegt hij. ‘Tegelijk zien we dat er geen oplossingen zijn die organisaties hun bestaande processen laten behouden en hen technologisch volledig ontzorgen.’

De bedoeling is volgens sales manager BeLux Henri Kympers om de komende jaren een stevige marktpositie uit te bouwen in België. ‘Naar het voorbeeld van het succes in Nederland, en dat zonder dat klanten hun unieke processen moeten aanpassen aan nieuwe software.’

Meer over

DienstenLegacymoderniseringSoftware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software Innovation

    Grootste soft­wa­re­de­al ooit in de maak: Silver Lake wil Workday inlijven

    Software Innovation

    Workday breidt VAR-programma uit naar EMEA

    Software Innovation

    Vibecoding-gigant Lovable is ruim 13 miljard dollar waard

    Software Innovation

    Microsoft duwt ai door bij klanten

    Software Innovation

    Visma rondt kaap van 3 miljard euro aan jaarlijkse omzet

    Software Innovation

    Wolters Kluwer ziet winst stijgen dankzij cloud en ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs