De komende editie van Cybersec Europe op 20 en 21 mei in Brussels Expo wordt officieel geopend door minister voor Middenstand, Zelfstandigen en KMO’s Eléonore Simonet. Met haar aanwezigheid zetten zowel zij als de organisatie meteen een duidelijk thema op de agenda: de groeiende nood aan cybersecurity bij kleine en middelgrote ondernemingen.
Eléonore Simonet, die begin vorig jaar op 27-jarige leeftijd werd ingezworen als jongste federale minister ooit, neemt het openingsmoment voor haar rekening met een keynote die de sensibilisering rond cybersecurity bij kmo’s centraal stelt. Dat doet ze onder de titel: ‘Cybersecurity: Hackers don’t care your business is small’.
Impact vaak groter
Uit een studie die de OESO onlangs uitvoerde over de digitale transformatie van kmo’s blijkt dat kleinere bedrijven weliswaar versneld digitaliseren, maar vaak achterblijven op het vlak van beveiliging. Tegelijk fungeren ze steeds vaker als toegangspoort tot grotere organisaties, bijvoorbeeld via toeleveringsketens, met supplychain-aanvallen als mogelijk gevolg.
Daarnaast blijkt dat de impact van cyberincidenten disproportioneel groot is voor kleinere ondernemingen. Waar grote bedrijven doorgaans over buffers beschikken om financiële en reputatieschade op te vangen, kunnen kmo’s bij een geslaagde aanval geconfronteerd worden met ernstige operationele verstoringen of zelfs existentiële risico’s.
Overheidsinitiatieven
In haar keynote zal minister Simonet toelichten waarom cybersecurity is uitgegroeid tot een grote uitdaging voor kmo’s en waarom geen enkele onderneming te klein is om geviseerd te worden. Daarnaast gaat ze in op concrete initiatieven en maatregelen vanuit de overheid om bedrijven te ondersteunen. Daarbij ligt de focus op het versterken van cyberweerbaarheid en het helpen van ondernemingen om beter te voorkomen, detecteren en reageren op cyberdreigingen.
De tussenkomst van minister Simonet vormt zo niet alleen het officiële startmoment van Cybersec Europe, maar ook een duidelijke oproep om cybersecurity structureel te verankeren binnen elke onderneming, inclusief kmo’s.
Eléonore Simonet spreekt op woensdag 20 mei om 11.00 uur op de main stage en daarmee opent ze ook Cybersec Europe. Gratis registatie via cyberseceurope.com
