Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Chipbedrijf ARM mikt op beursklapper in VS

25 augustus 2023 - 10:37ActueelCloud & InfrastructuurSoftbank
Diederik Toet

De Britse chipontwerper ARM maakt zich op voor een notering aan de New Yorkse technologiebeurs Nasdaq. Gezien de recente transacties van grootaandeelhouder Softbank zou het wel eens de grootste beursgang sinds tijden kunnen worden.

ARM diende eerder dit jaar bij de Amerikaanse toezichthouder vertrouwelijke documenten in ter voorbereiding van de beursgang, zonder daarbij een geschatte aandelenprijs te noemen. Maar het Japanse technologiefonds Softbank legde kortgeleden veel geld neer voor het nog ontbrekende kwart belang in ARM. Deze transactie betekende een waardering van ARM op ruim 64 miljard dollar. Dat is tweemaal zo veel als zeven jaar geleden, toen Softbank driekwart van het belang in ARM kocht.

In 2022 bracht chipconcurrent Nvidia een bod op ARM uit, dat het Britse bedrijf waardeerde op 40 miljard dollar. Het bod werd geaccepteerd door de Britten, maar ging uiteindelijk niet door. Het bleek niet te voldoen aan bepaalde regelgeving.

ARM rapporteerde 524 miljoen dollar nettowinst op 2,68 miljard dollar omzet in fiscaal jaar 2023. Het bedrijf werd opgericht in 1990 en was ooit genoteerd aan de Londense effectenbeurs en de Nasdaq voordat het werd overgenomen door SoftBank. ARM besloot onlangs om zijn eigen geavanceerde halfgeleiders te gaan produceren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    Sap-Sapphire-2024
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Joule verandert alles: zo werken we straks met erp

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs