Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Liever een robot dan een mens

13 augustus 2019 - 10:56AchtergrondInnovatie & Transformatie
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Tenminste, als het gaat om aan wie u uw baan kwijtraakt. Niet als u wenselijk antwoord, dan vindt u nog steeds dat banen niet aan robots maar aan andere mensen gegeven moeten worden. Maakt het u uit wie uw baan overneemt?

Het wetenschappelijk tijdschrift Nature Human Behaviour heeft een onderzoek geplaatst waaruit zou blijken dat de mens zijn eigen baan liever kwijt raakt aan een robot dan aan een ander mens. Als het om andere mensen gaat die hun baan kwijtraken, dan vindt de mens blijkbaar dat dit beter aan een ander mens kan zijn. Jaloezie? 

Het onderzoek werd uitgevoerd onder driehonderd mensen en ze kregen de vraag of ze het prettiger zouden vinden of ze een bestaande medewerker liever vervangen zien door een robot of een mens. In dat geval zei 62 procent dat ze liever een mens terug zagen komen. In geval dat het om een vervanging voor henzelf ging en ze daarbij hun eigen baan kwijt zouden raken, dan zou slechts 37 procent daar een mens van vlees en bloed voor terug willen zien. 

Uit een vervolgonderzoek bleek vervolgens dat dit te maken had met het gevoel voor eigen identiteit. Mensen voelden dat robots minder bedreigend over kwamen op hun eigen identiteit dan vervangen te worden door een ander mens. Onderschatting van eigen kunnen en vele andere emoties. Drama’s die emoties. 

Robots of niet, als ie gewoon beter is, mag de robot u vervangen? Of ligt het genuanceerder.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs