Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
500 euro beloning

‘Verklikpremie BSA gaat ver maar is terecht’

28 april 2016 - 14:57AchtergrondInnovatie & TransformatieBSA
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De BSA looft terecht grof geld uit voor het melden van illegaal softwaregebruik. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De Business Software Alliance (BSA) looft tot wel tienduizend euro uit voor tipgevers die bedrijven aanbrengen voor illegaal gebruik van software. De bestrijder van softwarepiraterij voert zo de strijd op tegen het kopiëren en licentieloos gebruiken van commerciële software. Let wel, voor de verklikpremie gelden wel enkele kleine lettertjes: ‘een vergoeding wordt enkel overwogen wanneer de BSA een financiële schikking ontvangt van het aangegeven bedrijf, en deze het gevolg is van onderzoek dat werd opgestart als resultaat van de door u rechtstreeks verstrekte informatie.’

Ondanks het negatieve beeld van verklikken, staat de organisatie in zijn recht om softwarepiraterij tegen te gaan. Commerciële inzet van software levert de gebruikende bedrijven immers inkomsten op, terwijl de makers van die software inkomsten mislopen. De argumentatie dat programmatuur te duur is en dat softwarepiraten nooit het gebruikte pakket zouden hebben aangeschaft, is een drogreden. Immers, ze plukken wel de vruchten van het gebruik ervan. De BSA gaat ver, maar doet dat terecht. Wat vind jij?

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

Computer gebruik laptop
ActueelInnovatie & Transformatie

Gebruik van illegale software neemt af

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs