Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

‘Justitie VS riskeert internationale tech-breuk’

10 juli 2017 - 08:21AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Justitie in de VS wil de lange arm der wet oprekken; naar internationale data. Riskant! Dit is de discussie-stelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De Amerikaanse herkomst van veel hedendaagse ict zorgt voor Amerikaanse grip op de wereld. De omstreden antiterreurwet Patriot Act heeft al gezorgd voor vorderingen door het ministerie van Justitie in de VS, die daarmee ook ‘buitenlandse’ data kon inzien. De trend van cloud computing vergroot het risico van Amerikaanse inzage, vordering en zelfs beslaglegging. Een al jaren lopende rechtszaak over de reikwijdte van de Amerikaans arm der wet lijkt uiteindelijk voor een breuk te gaan zorgen.

Het ministerie van Justitie in de VS verzoekt het Supreme Court om zich te buigen over deze zaak tegen Microsoft. Inzet is toegang tot data die staat opgeslagen op servers van Microsoft in Ierland, vallend onder de Ierse tak van Microsoft. Amerikaanse wetshandhavers hebben die ‘buitenlandse’ e-maildata opgeëist, maar zijn daarbij op weerstand gestuit. Amerikaanse wet en vorderingen zijn niet direct van toepassing op andere landen. Tenminste, dat is in deze juridische strijd de tussenstand nu. In het kader van nationale veiligheid wil Justitie in de VS dit echt anders zien. Het riskeert daarmee wel een internationale breuk qua vertrouwen in en gebruik van technologie. Dit is een zaak van vele miljarden. Wat vind jij?

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

ActueelOverheid

Amerikaanse Justitie gaat achter tech-sector aan

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs