Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
videostreaming

‘Draadloze laptopdocks blijven een droom’

13 september 2017 - 09:12AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Laptops worden niet bevrijd van draden. Óf worden meer standalone. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Laptops nemen meer en meer de traditionele desktoprol van pc’s over. Dockingstations doen hierbij al vele jaren dienst om randapparatuur gemakkelijk aan te sluiten. Daaronder grotere (eventueel betere) schermen, bedrade (snellere) netwerkverbindingen en externe opslagmogelijkheden. Technologisch zijn dit soort data-intensieve verbindingen ook wel draadloos te realiseren.

Alleen gooit pc-grootmacht Intel nu de handdoek in de ring voor wiGig (wireless Gigabit). Tenminste, wat docks betreft dus. De chipmaker die ooit wifi breed heeft laten doordringen door wifi-chips standaard in te bouwen, gaat toch niet dezelfde marktacceptatie realiseren voor wiGig. In plaats daarvan wordt de snelle draadloze verbinding voor de korte afstand nu gepositioneerd om vr- en ar-gebruik te bevorderen. Laptops blijven dus bedraad wat aanvullende functionaliteit en apparatuur betreft. Óf ze worden meer en meer standalone gebruikt, dus geheel dockloos.

Wat vind jij?

Meer over

LaptopsWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    ActueelData & AI

    Kort: Bedrijven schalen gebruik agentic ai op, Panasonic helpt The AA (en meer)

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kevlinx en Colt zetten in op ai-datacenter in Brussel

    Groen licht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    smartphone
    ActueelSecurity & Awareness

    Telenet lanceert mobiel aanbod voor jongeren en hun opvoeders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs