Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
agressie

Mechanische toetsenborden rukken langzaam op

19 januari 2018 - 07:58AchtergrondInnovatie & Transformatie
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Nadat de typemachine en enkele iconische toetsenborden echt de werkvloer verlieten, werd het een stuk stiller op kantoor met toetsenborden met rubberdome-toetsen. Nu is langzaam een stille opmars bezig van zogenaamde mechanische toetsenborden en sommigen zweren erbij.

Nu zijn er best wat opties: je hebt toetsen die heel veel herrie maken (de beruchte ‘blauwe’ Cherry-toetsen), maar er zijn ook veel stillere versies zoals bruine. Maar daar zijn gelukkig hele studies over gemaakt.

Zeker veeltypers vinden het soms erg prettig werken, maar: het maakt wel een hele bak herrie. Heb jij al last van extreem luide tikkers en wat doe je eraan? Of is het eigenlijk wel rustgevend.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    2 reacties op “Mechanische toetsenborden rukken langzaam op”

    1. Jan-80 schreef:
      22 januari 2018 om 12:01

      Mechanische toetsenborden zijn nooit weggeweest. Als jonge IT-tech had ik secretaresses die me smeekten om hun oud IBM toetsenbord te mogen houden op de dag dat ze nieuwe Dells kregen. Voor een echt IBM M-type toetsenbord – met een harde klik – betaal je 2de-hands vlot 50 Euro of meer. En ze worden goed verkocht, wees daar maar zeker van. De M-type toetsenborden met de oude technologie van IBM worden zelfs nog steeds gemaakt! Klavieren met Cherry-switchen die niet zoveel lawaai maken kosten tussen de 150 en 250 Euro. Een goed klavier is veel waard, Ook op game-laptops zijn de toetsen van hoge kwaliteit, met een navenante prijs. Niets zo frustrerend dan op een slecht klavier hameren. Ik ben blij dat er een kentering komt, want die flinterdunne klaviertjes die ze vandaag de dag bij PCs bijgeven, breek je in 2 met 1 hand!

      Beantwoorden
    2. Jan-80 schreef:
      22 januari 2018 om 12:30

      Mechanische toetsenborden zijn nooit weggeweest. Als jonge IT-tech had ik secretaresses die me smeekten om hun oud IBM toetsenbord te mogen houden op de dag dat ze nieuwe Dells kregen. Voor een echt IBM M-type toetsenbord – met een harde klik – betaal je 2de-hands vlot 50 Euro of meer. En ze worden goed verkocht, wees daar maar zeker van. De M-type toetsenborden met de oude technologie van IBM worden zelfs nog steeds gemaakt! Klavieren met Cherry-switchen die niet zoveel lawaai maken kosten tussen de 150 en 250 Euro. Een goed klavier is veel waard, Ook op game-laptops zijn de toetsen van hoge kwaliteit, met een navenante prijs. Niets zo frustrerend dan op een slecht klavier hameren. Ik ben blij dat er een kentering komt, want die flinterdunne klaviertjes die ze vandaag de dag bij PC’s bijgeven, breek je in 2 met 1 hand!

      Beantwoorden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs