Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
    • Inzendingen
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief

Ondanks patch nog steeds 370.000 routers MikroTek lek

lek
07 september 2018 - 06:31AchtergrondCloud & Infrastructuur
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Hoe gaat u om met patchen van grootschalige netwerkapparatuur? Velen blijkbaar niet heel zorgvuldig (u wel natuurlijk) blijkt uit een onderzoek van Netlab 360 uit China. In april bracht MikroTek een softwareupdate uit en heden ten dage zijn er nog steeds 370.000 apparaten lek.

Van de routers blijken 7500 actief bespioneerd te worden en 239.000 apparaten zijn omgetoverd in Socks 4-proxies, schrijft ArsTechnica. De meeste van deze apparaten staan overigens in Brazilië en Rusland, maar misschien toch goed om even te checken. Het is nu vrijdag, misschien kunt u een escalatie inschieten voor dinsdag, dan blijven we keurig bij Patch Tuesday, al is dat een Windows-gerelateerde zaak natuurlijk. Aan de andere kant zit het probleem ook in de Winbox-router configuratietool.

Maar dit geldt natuurlijk niet alleen voor MikroTek-routers. Hoe gaat u om met meldingen van lekken in grootschalig geïmplementeerde netwerkapparatuur?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soe­ve­rei­ni­teit

    Werkplek & Beheer

    Nvidia lanceert Windows-pc’s voor ai-agenten

    Cloud & Infrastructuur

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    Cloud & Infrastructuur

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    Cloud & Infrastructuur

    Telenet-holding Ziggo Group herschikt leiding

    Werkplek & Beheer

    Helft beeldschermwerkers kampt met rug- en nekpijn

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs