Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Blockchain

‘Onhackbare’ blockchains toch hackbaar

25 februari 2019 - 14:11AchtergrondFinanciële dienstverlening
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

'Onhackbare' blockchains toch hackbaar. Althans, dat was de kop onlangs van een artikel in Technology Review van MIT. Een iets misleidende kop, want er is weinig nieuws met betrekking tot de hackbaarheid van blockchains. Vooral kleine blockchains (lees: die met weinig nodes/miners) zijn vatbaar voor de zogenaamde 51 procent-aanval. Wat denkt u, de bekende storm in een glas water of een valide punt?

Uiteraard is het valide om te melden dat de mantra ‘onhackbare blockchains’ die al enkele jaren rondzingt, niet helemaal klopt. Laat daar geen verwarring over ontstaan. Alleen in het artikel op Technology Review worden drie zaken nogal over een kam geschoren en de lezer met minder kennis kan deze misschien niet goed uit elkaar houden: hacks bij centralistische exchanges, fouten (of hacks) in/met ‘smart contracts’ en de zogenaamde 51-procentsaanval die kan plaatsvinden bij ‘kleine’ blockchains.

Een van de recente aanvallen waar de auteur over schrijft, is de 51-procentsaanval op het Ethereum Classic-netwerk. Dit is in feite de oude Ethereum-blockchain die nog steeds bestaat sinds in 2016 een hard fork gemaakt werd van de Ethereum-blockchain om gedupeerden van de The DAO-hack hun muntjes terug te laten krijgen. Zo’n hack is met vrij weinig rekenkracht uit te voeren bij kleine blockchains die van proof-of-work gebruikmaken. Je moet gewoon even een tijdje een schaduw-chain bijhouden en die op een bepaald moment de ‘echte’ chain in laten halen; et voilá: je eigen muntjes weer terug. Misschien wat kort door de bocht, maar Coinbase legt het in een blog netjes in zo’n 1500 woorden uit.

Wat vindt u, wordt ‘blockchain’ weer eens te veel over een kam geschoren of heeft de auteur wel degelijk een valide punt?

Deel

Fout: Contact formulier niet gevonden.

Meer lezen

OpinieInnovatie & Transformatie

Gooi die hele blockchain maar weg

Blockchain
ActueelData & AI

Oracle zet in op blockchain bij klanten

Hacker entrepreneur Computable Café
ActueelSecurity & Awareness

Een bedrijf van twintig miljard dollar hacken? Eitje

AchtergrondInnovatie & Transformatie

Blockchain als fooiverdeler voor duurzame boeren

2 reacties op “‘Onhackbare’ blockchains toch hackbaar”

  1. Latupi Frala schreef:
    5 maart 2019 om 13:26

    Ik denk dat het niet moeilijk is om zelf een conclusie te trekken als je hier (https://cryptonewsreview.com/chinese-bitcoin-mining-whale-predicts-bitcoin-will-surge-to-at-least-74000/) het volgende leest: ‘In fact, it’s estimated that over 80% of mining pools are operating in China…’

    Beantwoorden
  2. cryptorobotics schreef:
    21 februari 2024 om 00:18

    Automated bots can incorporate sophisticated risk management features, such as stop-loss orders and position sizing algorithms, to protect capital and mitigate losses. This ensures that traders can trade with confidence, knowing that their investments are safeguarded against adverse market movements.

    Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Populaire berichten

Meer artikelen

Footer

Direct naar

  • Kennisbank
  • Computable Awards
  • Colofon
  • Cybersec e-Magazine

Producten

  • Adverteren en meer…
  • Persberichten

Contact

  • Contact
  • Nieuwsbrief

Social

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Instagram
© 2025 Jaarbeurs
  • Disclaimer
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy statement
Computable.be is een product van Jaarbeurs