Computable.be
  • Thema’s
    • Security & Awareness
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Software Innovation
  • Computable Awards
    • Nieuws Computable Awards
    • Hall of Fame
  • Cybersec e-Magazine
  • Kennisbank
  • Inlog
  • Nieuwsbrief
Eneco controleert zonnepanelen met DroneGrid

Eneco controleert zonnepanelen met DroneGrid

18 augustus 2017 - 07:58ActueelInnovatie & TransformatieEneco
Suzanne Martens

Energieleverancier Eneco controleert zijn zonne-installaties met behulp van drones van de Leuvense startup DroneGrid. De drones analyseren de toestand van 260.000 panelen met behulp van camera’s, sensoren en een warmtecamera. Dit moet bijdragen aan een verhoogd rendement en een langere levensduur van de panelen. Daarvoor zijn Eneco en DroneGrid een contract aangegaan met een looptijd van drie jaar.

Eneco gebruikt drones van DroneGrid om systematisch de zonnepanalen van Eneco te controleren. De toestellen voeren een vooraf uitgestippelde vlucht uit boven de installatie en analyseren de toestand met camera’s, sensoren en een warmtecamera. Uit de resultaten kunnen de beheerders van de panelen afleiden waar de zonnecellen hun rendement beginnen te verliezen en zo op tijd ingrijpen.

‘Door al in een vroeg stadium afwijkingen vast te stellen, kunnen we problemen voorkomen. De meeste zonnesystemen zijn nu tussen de vijf en de tien jaar oud en de afwijkingen worden groter naarmate de leeftijd vordert. Door in te grijpen, verhogen we hun rendement’, aldus Iwein Goigne, general manager bij Eneco Solar.

Naast het verhoogde rendement en de langere levernsduur van de panelen, kan de energieleverancier met de inzet van drones tijd besparen. ‘De panelen werden al jaarlijks gecontroleerd’, vervolgt Goigne. ‘Inspecteurs moesten het dak op en per paneel een warmtefoto maken. Dat was erg tijdrovend en voor de veiligheid niet altijd mogelijk. Dankzij de drones van DroneGrid zijn de beelden gemakkelijker te analyseren en veel beter te vergelijken. In plaats van twee dagen manuele inspectie volstaat een vlucht van één uur om alle informatie te hebben.’

260.000 panelen

De 260.000 panelen die in beheer zijn van Eneco liggen op daken van bedrijven, sportcentra en scholen in het hele land. Die zonne-installaties zijn goed voor een oppervlakte van zestig voetbalvelden. Zij wekken stroom op voor in totaal vijftienduizend gezinnen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert België

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Quantum
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Grote overname quantumcomputing: IonQ koopt Oxford Ionics

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Snowflake zet met koop Crunchy Data in op ai-compatibele databases

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Colofon
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Persberichten

    Contact

    • Contact
    • Nieuwsbrief

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.be is een product van Jaarbeurs